SASIM

Slovak StrongmanSASIM Od 1999

Slovenská asociácia silných mužov (SASIM) pôsobí od roku 1999 a zastrešuje najsilnejších mužov Slovenska.

SASIM organizuje podujatia silných mužov, silných žien i rôzne exhibičné vystúpenia. Súťaže a podujatia sú organizované na národnej i medzinárodnej úrovni. SASIM je členom Konfederácie športových zväzov. Prezidentom Asociácie je v súčastnosti pán Milan Gabrhel. 

V roku 2011 vznikol pod záštitou SASIM Európsky pohár silných mužov, ktorý založil prezident SASIM Milan Gabrhel, Gabriel Kowalsky (bývalý poľský pretekár) a niekdajší český prezident federácie silných mužov ČR Georgis Patenidis. Od založenia sa každoročne konajú kvalitné silácke preteky v rôznych Stredoeurópskych krajinách a podujatí sa zúčastňujú nominovaní najsilnejší pretekári z mnohých krajín.

0 +
Súťaží
0 +
Členov

Víťazom Európskeho pohára sa stáva pretekár, ktorý získa najviac bodov v kalendárnom roku na podujatiach organizovaných pod hlavičkou Európskeho pohára. Každá krajina nominuje svojich silákov na dané preteky, preto nie všetci sa zúčastňujú všetkých kôl ale vždy len tí najlepší. 

Preteky majú dané pravidlá, kde sa pretekárom hradí podľa platných dohôd zúčastnených krajín cestovné, pricemoney, ubytovanie a strava. 

Medzi krajiny, ktoré sa zúčastňujú pohára patria Slovensko, Česká republika, Ukrajina, Poľsko, Slovinsko a Rakúsko. Organizáciu niektorého z podujatí Európskeho pohára môžu prevziať i iné stredoeurópske krajiny, pokiaľ daný organizátor splní všetky podmienky organizácie.

Naši Členovia

Finlay Adams

Defender

Robert Richards

Center Midfield

Leon Reid

Striker