Allnutrition cup po piatich kolách!
15.
August

Slovenský pohár silných mužov, alebo Allnutrition cup, sa nám pomaly ale isto blíži k jeho záverečnému vystúpeniu. Pred veľkolepým finálovým pretekom, ktorý bude 24. 9. v Bánovciach nad Bebravou nás ešte čaká predposledný súboj. Pri obchodnom centre TULIP, v Martine, môžu ešte siláci zabojovať o body pred vyvrcholením jedenásteho ročníka Slovenského pohára silných mužov.

Tento rok mal Allnutrition cup zastávky v Prešove /Štefaňák/, Kajali /Piros/, Varíne /Štefaňák/, Banskej Bystrici /Štefaňák/ a na Duchonke /Štefaňák/. Doposiaľ sme spoznali len dvoch víťazov keď spanilú jazdu Maroša Štefaňáka dokázal prerušiť víťazným kolom v Kajali Tomáš Piros.

Spoločnosť ALLNUTRITION zabezpečuje vynikajúce ceny pre všetkých pretekárov Slovenského pohára silných mužov. Sme veľmi radi, že silní muži získali silného partnera v oblasti doplnkov výživy a chlapci sa vždy tešia na ohodnotenie na pretekoch.

A aké je bodovanie silákov po piatich kolách?

1.Maroš Štefaňák 59b – štyri vyhraté kolá, jedno druhé miesto, robia z Maroša ašpiranta na postup medzi profesionálnych strongmanov. V hre je ale ešte dosť bodov, preto nemá stále nič isté.

2.Tomáš Piros 49b – domáca výhra v Kajali pomohla Tomášovi na druhé miesto, kde samozrejme nechce ostať. Chcel by pretekať po boku s bratom Františkom, ktorý je profesionálom už niekoľko rokov. Podarí sa mu vybojovať dostatok bodov na postup?

3.Pavol Horňák 37b -  aktuálny majster SR a víťaz Československého pohára v kategórii do 105 kilogramov dokázal v open kategórii silákov získať dostatok bodov, ktoré ho posunuli na tretiu priečku. Aj keď 105ka mu vyhovuje viac, nebojí sa súperiť ani s oveľa ťažšími silákmi.

4.Denis Hanák 30b – v prvom kole mu príprava vyniesla druhé miesto, následne mu však disciplíny nesadli ako mali, na Duchonke už to bolo oveľa lepšie a zásluhou štvrtého miesta mu patrí „štvorka“ aj v tabuľke po piatich kolách Allnutrition cup-u.

5.Peter Očovay 26b – minuloročné konečné siedme miesto chce tento rok vylepšiť Peťo Očovay, ktorý sa každým kolom zlepšuje a jeho sila tak graduje z kola na kolo. I keď vynechal jedno kolo, skvelý bodový zisk mu zatiaľ zabezpečil piate miesto.

6.Peter Supák 24b – tak ako Pali Horňák, aj Peťovi Supákovi viac vyhovuje kategória do 105kg kde tento rok získal dva krát striebro /MSR aj ČSR cup/. Patrí medzi dlhoročných účastníkov Slovenského pohára a stále môže atakovať aj štvrtú priečku v konečnej tabuľke.

7.Jozef Vrtal 19b – tento pretekár sa prvýkrát predstavil už na minuloročnom Bánovskom silákovi, kde spomedzi 14-tich silákov vybojoval na premiéru slušné siedme miesto. To mu prischlo aj po piatich kolách aj napriek tomu, že absolvoval iba dva preteky! Veľká škoda, že nebojoval v každom kole, mohol byť oveľa vyššie.

8.Mário Fuska 16b – na úvod sezóny sa stal majstrom Slovenska v dvíhaní klady vo váhovej kategórii do 105kg, prvé dve kolá mu nevyšli podľa predstáv, no to napravil v Banskej Bystrici, kde vybojoval striebro. Uvidíme, či sa zúčastní aj posledných dvoch kôl a ktoré miesto nakoniec získa.

9.Zsolt Zlatner 16b – neznámy pretekár, ktorý sa v úvode sezóny zúčastnil aj majstrovstiev Slovenska silákov v Púchove si pri dvoch absolvovaných kolách pripísal najskôr siedme a neskôr tretie miesto. Sila i potenciál v ňom je, treba ale skúsenosti zo súťaží.

10.Michal Dzivjak 16b – člen základňe silákov spod Tatier si po dvoch siedmych miestach pripísal aj miesto jedenáste. Tak ako pri niektorých silákoch v tabuľke je veľkou škodou, že neabsolvoval viac kôl.

11.Radovan Kollár 11b – vzrastom aj hmotnosťou sa radí medzi najmenších a najľahšich pretekárov Allnutrition cup-u. Nebojí sa, zúčastnil sa aj MSR silákov do 90kg, absolvoval zatiaľ štyri kolá a má pred sebou ešte dve, tak veríme, že bodový zisk navýši.

12.Tomáš Jurkovič 10b – taktiež jeden z najľahších pretekárov, na poslednom kole /Duchonka/, udivoval skvelou technikou pri prevracaní 400kilogramovej pneumatiky. Tvrdý tréning ho posúva silovo i technicky vyššie a dvanástka určite nebude konečné číslo v tabuľke.

13.Martin Dulai 10b – zúčastnil sa len jednoho kola, patrí medzi dlhoročných účastníkov SP.

14.Gabriel Tóth 9b – bývalý profesionálny pretekár sa vrátil po prestávke a neviedol si vôbec zle, dve kolá a deväť bodov mu zatiaľ zaručujú 14te miesto.

15.Norbert Nagy 9b – silák z Dunajskej stredy vo Varíne prekvapil štvrtým miestom, jeho sila ramien je impozantná, určite sa v SP nestratil, škoda, že sme ho nemohli vidieť na iných pretekoch, snáď to napraví v Martine či v Bánovciach.

16.Ladislav Kovácz 9b – štvrté miesto z Banskej Bystrice mu zaručilo zisk deviatich bodov, pokiaľ sa ukáže v Martine či Bánovciach, može sa prehupnúť do TOP10.

17.Viktor Suchý 8b – získal piate miesto na Duchonke a to bolo zatiaľ jediné kolo, ktorého sa zúčastnil. Má pred sebou sľubnú budúcnosť.

18.Dávid Tóth 8b – absolvoval pretek v Kajali, kde získal piate miesto, veľmi šikovný mladík, ktorý si zaslúži byť vyššie v tabuľke, preto ak to čítaš, neváhaj a prídi do Martina!

19.Tomáš Mašlonka 5b – dva preteky v sezóne v Allnutrition cupe, účasť na MSR105 alebo ČSR cup 105, určite má na viac.

20.Richard Kotian 2b – Riško sa vrátil po zranení chrbta a do zranenia bicepsu viedol pretek v Banskej Bystrici. Dúfame, že sa dá dokopy a ešte ho tento rok uvidíme súťažiť.

21.Peter Kováč 2b – taktiež účastník kategórie do 105kg, kde absolvoval aj MSR aj ČSR cup, Peťo sa svedomito pripravuje na Bánovce nad Bebravou, kde určite bude bojovať na „domácom“ preteku o popredné priečky.

22.Michal Póša 1b – patrí medzi ľahších pretekárov Allnutrition cup-u, zatiaľ uzatvára tabuľku, ktorá ešte nieje konečná.

Siláci majú pred sebou ešte dve zastávky. Body si najbližšie môžu vybojovať v Martine, kde sa už 27. augusta, od 15:00, odohrá šieste kolo Allnutrition cup-u. Uvidíme, či zamieša tabuľkou pred finále alebo niektoré miesta ostanú nezmenené. Tešíme sa na Vás divákov ako aj na všetkých silákov!

Prehľad víťazov Slovenského pohára silných mužov:

2007 - Marek Markuš

2008 - Michal Petrík

2009 - Michal Šimovič

2010 - Ladislav Zsemlye

2011 - Marek Markuš

2012 - Dávid Ďatelinka

2013 - Marek Tóth

2014 - Marek Markuš 

2015 - Peter Rekenei

2016 - Milan Šuľan

FANPAGE SLOVAKSTRONGMAN

 

VIDEO: Súboj strongmanov o pohár Slovanov!

Najsilnejší muži Slovanských zemí sa i v tomto roku stretli v Žiline, aby zabojovali o trofej určenú jedine silákom - Slovanom. Dvanásť najsilnejších bojovalo o "Pohár Slovanov" v dvojdňovej akcii. 
Na Hlinkovom námestí v Žiline si v piatok zmerali sily v štyroch testoch sily ako prevracanie 600 kilogramovej pneumatiky, nosenie 150 kilogramových kufrov, priťahovanie kamiónu či držanie áut. Z tucta silákov sa vyselektoval poltucet a v sobotnom finále, ktoré sa odohrávalo v obchodnom centre MIRAGE, sme spoznali držiteľa tohto jedinečného pohára! Tam siláci dvíhali oceľovú 135 kilovú kladu, držali hrubú činku v predpažení a dvíhali dokonca osobný automobil!
Víťazom sa stal obrovitý Čech, Čestmír Šíma, ktorý váži cez 160 kilogramov a meria cez 190 centimetrov!!! Čestmír je tak po Jánovi Šalatovi vôbec druhým českým pretekárom, ktorý zodvihol nad hlavu pohár Slovanov. Zo Slovákov sa to podarilo jedine legendárnemu Braňovi Golierovi v roku 2010. 
Neboli ste na podujatí? Nevadí! Vychutnajte si tento súboj vo skvele zostrihanom a efektnom videu! 

https://www.youtube.com/watch?v=2pp9Oty-s3o&t=4s

Galéria víťazov:
2009 - Ján Šalata /CZ/
2010 - Branislav Golier /SR/
2011 - Konstantin Iljin /UA/
2012 - Krzysztof Radzikowski /PL/
2013 - Mateusz Baron /PL/
2014 - Matjaž Belšak /SLO/
2015 - Janusz Kulaga /PL/
2016 - Konstantin Iljin /UA/
2017 - Čestmír Šíma /CZ/ 
Sledujte nás na Facebooku
Strongmani
 Milan Šuľan
 Narodený: 23. 01. 1984
 Viktória Balódi
 Narodená: 14. 02. 2000
Členský poplatok na rok 2017!
Pripomíname o povinnosti uhradiť členský poplatok 10,-€ na prvej súťaži alebo zaslať na č.ú.SK2675000000004004470366. Ako poznámku uviesť meno pretekára. Ďakujeme. SASIM
(pridané 07. 03. 2017) | Archív noviniek
Strongmani
 Milan Šuľan
 Narodený: 23. 01. 1984
Členský poplatok na rok 2017!
Pripomíname o povinnosti uhradiť členský poplatok 10,-€ na prvej súťaži alebo zaslať na č.ú.SK2675000000004004470366. Ako poznámku uviesť meno pretekára. Ďakujeme. SASIM
(pridané 07. 03. 2017) | Archív noviniek
Partneri