Zaujímavosti

SASIM KLUB

Po zasadnutí výkonného výboru sa rozhodlo o vytvorení SASIM KLUBU. Sasim klub je združenie zastrešujúce kluby silných mužov Slovenska, ktoré spolupracujú so Slovenskou asociáciou silných mužov, organizuju v spolupráci so SASIM-om silácke zápolenia a na ich siláckych súťažiach rozhoduje medzinárodný rozhodca a je prizvaný i člen výkonného výboru. Zároveň je i čanca pre novovzniknuté kluby spolupracovať so Slovenskou asociáciou silných mužov, záleží len na predsedoch klubov, či je záujem prihlásiť klub pod SASIM KLUBY. Daný klub nemusí organizovať podujatia, stačí i trénerská činnosť a príprava pretekárov do Slovenského pohára silných mužov.

Medzi SASIM Kluby patria:

KK ŠAHY - predseda Peter Pástor

STRONGMAN STARÁ LESNÁ - predseda Denis Hanák

STRONGMAN LÚČKY - predseda Lukáš Ferjanc

STRONGMAN PREŠOV - predseda Mário Onofrej

STRONGMAN KOMÁRNO - predseda Tomáš Horváth

STRONGMAN GALANTA - predseda František Piros

STRONGMAN SLÁDKOVIČOVO - predseda Marek Tóth

STRONGMAN KAJAL - predseda Tomáš Piros

STRONGMAN DS - predseda András Márk

STRONG MAN BÁNOVCE NAD BEBRAVOU - predseda Branislav Golier

ŠK STRONGMAN POPRAD - predseda Peter Rekenei

CHOTČA - predseda Róbert Blacha

STRONGMAN CLUB SSV - predseda Tomáš Klimek

POWER STRONG KLUB - predseda Ferenc Oszi

STRONGMAN ZÁHORIE - predseda Pavol Horňák

STRONGMAN SOLOŠNICA - predseda Martin Lovíšek

STRONGMAN KUCHYŇA - predseda Tomáš Blažíček

O žiadosť zaradiť klub medzi SASIM Kluby stačí poslať email na sekretar@slovakstrongman.sk, alebo telefonicky +421944 220 311 - +421948 135 151. Medzi výhody zaradiť klub pod SASIM patrí hlavne prezentácia na FB profile Slovakstrongman, na našom webe a hlavne možnosť zúčastnovať sa ligy Slovenského pohára silných mužov, seminárov Slovenskej asociácie silných mužov, ktoré sa organizujú v mimosezónnom období a zúčastniť sa tréningových kempov, kde je možnosť zatrénovať si s profesionálnymi strongmanmi. Neváhajte a zaraďte svoj klub pod SASIM čím skôr! Tešíme sa na Vás! 

Kinder silák

Do súťaže sú zapojené deti zo základných škôl.Výber súťažiacich je podmienený športovými výkonnmi detí na interných súťažiach v jednotlivých školách.Do súťaže boli vybraní iba tí malí športovci,ktorí boli nominovaní svojimi pedagógmi na základe športových výkonov.Rozhodcovia samozrejme neboli vybraní náhodne,zohraté trio arbiterov tvorili aj dvaja slovenskí sílaci,čo len zaručovalo spravodlivý a rýchly priebeh  tejto súťaže.

Na tejto akcii vládla neskutočne dobrá atmosféra,plná športových výkonov,ktoré priam burcovali okoloidúci,ale najmä kamarátky a spolužiačky zúčastnených pretekárov.Po urputnom boji nakoniec celkovo zvíťazil Sebastián Borko zo ZŠ Malonecpalská.Obdiv si  však zaslúžia všetci chalani,pretože to boli netradičné a ťažké disciplíny,ktoré sa podobali klasickým siláckym disciplínam,až nato,že sa nenosili oceľové kufre ale vedierka plné cukríkov a neťahal sa kamión,ale skutočná motokára.

Táto akcia sa ukázala ako veľmi dobrý nápad ako viesť deti a mládež k športovaniu a k zdravému športovému súťaženiu.Netreba samozrejme zabudnúť poďakovať pedagogickému vedeniu škôl,ale najmä zakladateľom a organizátorom tohto podujatia pánovi Gabrhelovi a pánovi Matejičovi,ktorí nezištne aj pomáhali pri priebehu tejto akcie.

 

 

 

GOLIEROV  NOVÝ SLOVENSKÝ REKORD

Dňa 2.12.2006 sa v Okruhovom dome armády  v Trenčíne uskutočnil štvrtý ročník akcie s názvom „VEČER HVIEZD“ za účasti známych osobností športového ale aj umeleckého života na Slovensku. Poriadateľom tohto podujatia bol tak ako po iné roky Fitness Gabrhel.

Celú akciu moderovala speváčka Anawi a pridala aj zopár piesní. O ďalšie kultúrne vyžitie preplneného hľadiska sa postarali aj Alan Mikušek a Fredy Aysi so svojou tanečnou skupinou.

Hlavní protagonisti večera niesu žiadni nováčikovia, veď mená ako Jaroslav Horváth, Vladimír Flimel alebo Roman Volák netreba nikomu obzvlášť predstavovať.

Medzi účinkujúcimi nechýbali ani známi strongmani Braňo Golier a František Oszi a hviezdnu zostavu dopĺňali fitnessky Gréta Dobrocká a Marianna Holbová.

Program  tohto podujatia bol bohatý na rôzne obdivuhodné športové výkony  a diváci sa určite nenudili pretože všetkých účinkujúcich odmeňovali búrlivým potleskom.

Novým Slovenským rekordom sa stal výkon Braňa Goliera ktorý otočil 11x100kg vážiacu betónovú guľu okolo hlavy, čím pokoril doterajší Slovenský rekord z roku 2005 ( 9 otočení ).

Sledujte nás na Facebooku
Strongmani
 Denis Hanák
 Narodený: 15. 04. 1991
 Viktória Balódi
 Narodená: 13. 02. 2000
ČLENSKÝ POPLATOK 2021!
Pripomíname o povinnosti každého pretekára uhradiť členský poplatok 10,-€ na prvej súťaži alebo zaslať na č.ú. SK2675000000004004470366 Ako poznámku uviesť meno pretekára. Ďakujeme. SASIM
(pridané 07. 06. 2021) | Archív noviniek
Strongmani
 Denis Hanák
 Narodený: 15. 04. 1991
ČLENSKÝ POPLATOK 2021!
Pripomíname o povinnosti každého pretekára uhradiť členský poplatok 10,-€ na prvej súťaži alebo zaslať na č.ú. SK2675000000004004470366 Ako poznámku uviesť meno pretekára. Ďakujeme. SASIM
(pridané 07. 06. 2021) | Archív noviniek
Partneri