O nás

 

STREDOEURÓPSKY POHÁR SILNÝCH MUŽOV

Stredoeurópsky pohár silných mužov vznikol založením Milana Gabrhela a Gabriela Kowalskeho /bývalého poľského pretekára/ v roku 2011. Historický prvý ročník vyhral Branislav Golier. V roku 2012 a 2013 Konstantin Iljin, rok 2014 patril Igorovi Petríkovi a v rokoch 2015 a 2016 sa opäť radoval z víťazstva Kosťa Iljin. Posledný ročník vyhral poliak Rafal Kobylarz. Víťazom sa stáva pretekár, ktrý získa najviac bodov v kalendárnom roku na podujatiach organizovaných pod hlavičkou Stredoeurópskeho pohára. Každá krajina nominuje svojich borcov na dané preteky, preto nie všetci sa zúčastňujú všetkých kôl ale vždy len tí najlepší. 

Preteky majú dané pravídlá, kde sa pretekárom hradí cestovné podľa platných dohôd, pricemoney, ubytovanie a strava sú taktiež zabezpečené podľa dohôd dohodnutých zúčastnených krajín. Medzi krajiny, ktoré sa zúčastňujú pohára patria Slovensko, Česká republika, Ukrajina, Poľsko, Slovinsko a Rakúsko. Krajiny, ktoré majú záujem organizovať podujatie Stredeurópskeho pohára nech kontaktujú prezidenta Stredoeurópskeho pohára Gabrhela Milana / gabrhel@slovakstrongman.sk/. Pokiaľ daný organizátor splní všetky podmienky, je možné zorganizovať a zaradiť podujatie do kalendára. 

Rozdhodovať tieto podujatia musí medzinárodný rozhodca Pavol Guga alebo Branislav Golier či Milan Gabrhel. V Čechách Jirko Žaloudek a v Poľsku Piotr Kwiatkowski. Nieje povinnosťou pozvať zakladajúcich členov Stredoeurópskeho pohára ale pre organizátora by to mala byť česť mať tam zakladajúcich členov tohto výnimočného pohára. 

Prehľad víťazov:

2011 - Branislav Golier /SR/

2012 - Konstantin Iljin /UA/

2013 - Konstantin Iljin /UA/

2014 - Igor Petrík/SR/

2015 - Konstantin Iljin /UA/

2016 - Konstantin Iljin /UA/

2017 - Rafal Kobylarz /PL/

2018 - Rafal Kobylarz /PL/

2019 - Rafal Kobylarz /PL/

Viac na www.facebook.com/slovakstrongman

Výkonnostné skupiny pretekárov SASIM !!! 

 

Najvýkonnejšiu skupinu - SASIM PROFI TÍM tvoria pretekári - reprezentanti, ktorí prešli sitom náročných pretekov, pričom každú sezónu pribudne do tejto kategórie víťaz Slovenského pohára amatérov. Výkonný výbor SASIM môže tiež udeliť výnimku už počas rozbehnutej sezóny a to pretekárovi, ktorý  bude dosahovať výsledky porovnateľné s výsledkami pretekárov v PROFI TÍME a to aj v prípade, že sa bude jednať o nového pretekára na súťažiach poriadaných asociáciou SASIM. 

Druhú výkonnostnú skupinu - SASIM PROFI TÍM SILNÝCH ŽIEN tvoria pretekárky Slovenska, ktoré absolvovali pretek pod hlavičkou SASIM-u.  

Tretiu výkonnostnú skupinu - SASIM ELITNÝ TÍM tvoria pretekári Slovenského pohára, pretekári do 90kg a pretekári do 105kg, ktorí sa či v Slovenskom pohári amatérov  umiestnili do 15. miesta v celkovom poradí, alebo sa zúčastnili preteku do 90kg a 105kg.

Štvrtú výkonnostnú skupinu - SASIM POWER TÍM tvoria noví pretekári a pretekári, ktorí sa v Slovenskom pohári umiestnili od 16. miesta nižšie v celkovom poradí. 

Medzi čestných pretekárov SASIM patria: Rasťo Ševcech, Tomáš Kollár, Ján Křeháček, Michal Petrík, Pavol Jambor, Marek Markuš, Marek Tóth, Branislav Golier, Igor Petrík. (čestní pretekári môžu nastúpiť na akýkoľvek profesionálny pretek so súhlasom SASIM!) 

SASIM PROFI TÍM

PIROS FRANTIŠEK

ZSOLT ZLATNER

PETER REKENEI

IVAN HRYHOROVSKÝ

MAROŠ ŠTEFAŇÁK

MILAN ŠUĽAN

ĽUBOMÍR GRIGLÁK

DENIS HANÁK

 

SASIM PROFI TÍM SILNÝCH ŽIEN

JANA VAŠKOVÁ

MÁRIA KUBIČKOVÁ

GABRIELA BULLOVÁ

SIMONA BUGÁROVÁ

NATÁLIA KOPČANOVÁ

VIKTÓRIA BALÓDI

MIROSLAVA NAGAJDOVÁ

 

JANA ĎURČÁKOVÁ

ALEXANDRA BALICKÁ

EVA PADOVÁ

NIKOL HUDÁKOVÁ

MONIKA MAKŠAYOVÁ

 
 

 

 


SASIM ELITNÝ TÍM

MAROŠ KUBOVIČ

PIROŠ TOMÁŠ

MAROŠ KOSTELANSKÝ

MARTIN DROZD

PATRIK ZELEZKA

MÁRIO ONOFREJ

LUKÁŠ FERJANC

MICHAL DRUSKA

PETER OČOVAY

JURAJ RÁKOCI

ŠTEFAN TUMMA

ERIK GERGEĽ

ARNOLD FERENCZ

HEGEDUŠ ROLAND

DULAI MARTIN

ŠTEFAN NAGY

DAŇO JAROSLAV

MÁRK ONDREJ

GALBO TOMÁŠ

PETER OVŠONKA

FEHÉR MATÁŠ

KOTIAN RICHARD

PAVOL STANČÍK

SVITOK JOZEF

JOZEF VRTAL

MARTIN ŠULEJ

RICHARD SZANYI

DÁVID NAGY

PETER PUHA

TOMÁŠ VOJTEK

GABRIEL TÓTH

PETER SUPÁK

LADISLAV ZSEMLYE

MILAN HUSÁR

MICHAL DZIVJAK

PAVOL HORŇÁK

SZOBOSLAY ALEXANDER

MAREK MARKUŠ

MIROSLAV POHLODEK

RÓBERT BLACHA

MIKULÁŠ PRIELOŽNÝ

PAVOL STANČÍK

MICHAL PÓŠA

LUKÁŠ KVASNIČKA

MÁRIO MIHALOVIČ

ĽUBOMÍR VIZI

MATÚŠ BETÁK

ANTON PAVLÁK

TOMÁŠ JURKOVIČ

IGOR VIRÁG

TOMÁŠ MAŠLONKA

NIKOLAS UJCO

JURAJ PREKOP

KASZAB PETER

SASIM POWER TÍM

KORMONDI LADISLAV

ERDÉLYI ALOJZ

EKHARDT PETER

ŠEDIVÝ MÁRIO

DORÁK LADISLAV

FEHÉR TOMÁŠ

KLAUS ANTON

ŠIMOVIČ MICHAL

BANKO NORBERT

KUČA MICHAL

CZADI ZOLTÁN

SZAJKO TOMÁŠ

MELÍŠEK JOZEF

CZUCZOR LADISLAV

GÁL ALEXANDER

CUKER PETER

POLO JÁN

MATLÁK SZABOLCZ

AMBRUS ATTILA

GAGO VLADIMÍR

MORAVSKÝ IVAN

ORSÁGH JURAJ

FORAL MIRO

MIHÁL JÁN

MASARYK IVAN

HOREŠ VIKTOR

RASTISLAV PŠENEK

MARIÁN LÍNEK 

MILAN FURENDA

MAREK BUJDOŠ

MAREK GOROĽ

JURAJ BÁLEŠ

JOZEF MASARYK

RÓBERT MÉSZÁROS

ANTON MAČUTEK

ADAM SOBEK

PETER MEDVEC

MAREK KMOŠKO

DÁVID DATELINKA

MARTIN LOVÍŠEK

PETER ŠOFFA

MILOŠ KRUPA

TOMÁŠ IZÁK

MILAN ANTALÍK

MARTIN ROSA

MAREK SELKO

PETER SAKALA

MICHAL DRUSKA

PATRIK MIŠÍK

LUKÁŠ FERJANC

DÁVID TÓTH

ŠTEFAN BöDöK

 

 

 

SASIM bol založený 7.5.1999 ako združenie zastrešujúce činnosť ťažkých atlétov – silných mužov na Slovensku. Pri zrode SASIMu stál Ing. Milan Kálma, atypickými športmi nadšený podnikateľ, Milan Gabrhel, tréner a majiteľ fitnescentier, obaja z Trenčína a pretekár – silný muž Rastislav Ševcech z Dubodiela.

 Prvá súťaž, ktorú usporiadal SASIM, sa konala cez letné prázdniny v centre Trenčína pred kultúrnym centrom ODA. Vysoká účasť divákov, ktorých prišlo prekvapujúco veľa utvrdila organizátorov v myšlienke pokračovať daným smerom. V roku 2000 sa do práce v asociácii aktívne zapojil Ing Jozef Čermák,  ako manažér SASIMu. V roku 2007 vystriedal Ing Čermáka vo funkcii managera SASIMu  najsilnej&ˇí Slovák za rok 2005 a 2006 Jan Křeháček.

 V  roku 2000 sa položili základy tradície usporadúvať súťaž silných mužov pod názvom „Meč Matúša Čáka Trenčianskeho“. Súťaž, v ktorej sa ako víťazná trofej udeľuje skutočný meč (replika zbrane rytierov štrnásteho storočia) je pripravovaná na profesionálnej úrovni. Sami pretekári jazdia radi do Trenčína súťažiť. Divácku kulisu (do 3 000 fanúšikov)môžu závidieť i futbalisti. V roku 2001 sa súťaž Meč Matúša Čáka Trenčianskeho usporiadala prvý krát na futbalovom štadióne na Sihoti v Trenčíne.

V roku 2002 SASIM uviedol do činnosti v mestskej športovej hale na Sihoti v Trenčíne tzv. centrum atypických silových disciplín, ktoré je jediné na Slovensku. Chodia sem trénovať aj pretekári z Lipt. Mikuláša, Levíc, Komárna a príležitostne aj z ČR. V centre je k dispozícii náradie ako betónové gule do 190 kg, schody sily so závažiami do 260 kg, super –yok s hmotnosťou do 400 kg, pneumatiky 2 x 600 kg, kufre 2 x 150 kg, klady 1 x 125kg nakladacia, 2 x 135 kg, 2 x x130 kg, Barbar Conan 330 kg a špecialita – oceľový kôň v životnej veľkosti , vážiaci 400 kg, ktorý sa prenáša na ramenách na vzdialenosť 20m. Novinkou je automobil, vážiaci 850 kg, určený k prevracaniu dookola.


Na Slovensku pôsobí okrem SASIMu aj SFSM (Slovenská federácia silných mužov) pod vedením bývalého pretekára Alexandra Narancsika. Avšak táto organizácia nemá záujem zapájať sa do organizovania najvyššej ligovej súťaže na území Slovenskej a Českej republiky, ktorou je Česko-Slovenský pohár silných mužov, kde štartuje absolútna špička s obidvoch republík. Česko-Slovenský pohár, organizovaný SASIMom a ČASIMom je zabezpečený finančným krytím pre pretekárov v celkovej výške cca 600 000 Sk na sezónu, teda v jednom kole sa medzi pretekárov prerozdelí cca 100 000 Sk na prvých 12 súťažiacich systémom klesania výšky ceny od prvého po dvanásteho pretekára priamou úmerou. Tento systém sa javí ako najspravodlivejší a stimulujúci pretekárov aj v spodnej polovici výkonnosti.

Na spoločnej porade SASIMu a ČASIMu dňa 15.11.2003 v Mokrej pri Brne bolo dohodnuté, že Slovenskí pretekári zastúpení SASIMom sa budú v roku 2004 samostatne uchádzať o vstup do celosvetovej federácie ťažkých atlétov IFSA. Tak sa aj stalo, v apríli bola podpísaná zmluva o prijatí SASIMu do IFSA, v júni zaplatený členský poplatok, čím sa stal SASIM zastupujúcou organizáciou silných mužov celého Slovenska voči svetovej federácii. Čiže SASIM bude rozhodovať o tom, ktorý z pretekárov na základe výkonnosti budú zastupovať Slovensko na medzinárodných súťažiach poriadaných IFSA.

Z dôvodu vyhľadávania talentov sa otvárajú dvere pretekárom, javiacim záujem o tento šport z celého Slovenska. SASIM umožní tréningy v centre organizácie a súčasne ich bude kvalifikovať do súťaží na základe výkonnostného testu, ktorý je stanovený pre všetkých záujemcov – začiatočníkov jednotne. Výkonnostný test zahŕňa tieto najzákladnejšie disciplíny, teda pretekár musí zvládnuť:

O za 60 sekúnd zodvihnúť nad hlavu oceľovú kladu O 30 cm, váhe 130 kg aspoň 2krát

O zodvihnúť betónovú guľu 135 kg ťažkú na stojan o výške 120 cm

O dva kufre vážiace po 150 kg (spolu 300 kg) preniesť súčasne bez položenia aspoň 10 metrov

O preniesť na chrbte bremeno vážiace 300 kg aspoň na vzdialenosť 10 metrov

Do súťaží sú vybraní potom tí s najlepšími výsledkami. Hore uvedené disciplíny a limity sú stanovené preto, aby mladí pretekári mali predstavu o zdvíhaných hmotnostiach a nárokoch výkonnostného testu.

Záverom zástupcovia organizácie SASIM vyzývajú všetkých priaznivcov tohto náročného športu k účasti na kvalifikačnom teste alebo vopred na tréningu v centre atypických silových disciplín. Nahlasujte sa písomne na adrese: sasim@slovakstrongman.sk

Sledujte nás na Facebooku
Strongmani
 Denis Hanák
 Narodený: 15. 04. 1991
 Viktória Balódi
 Narodená: 13. 02. 2000
ČLENSKÝ POPLATOK 2021!
Pripomíname o povinnosti každého pretekára uhradiť členský poplatok 10,-€ na prvej súťaži alebo zaslať na č.ú. SK2675000000004004470366 Ako poznámku uviesť meno pretekára. Ďakujeme. SASIM
(pridané 07. 06. 2021) | Archív noviniek
Strongmani
 Denis Hanák
 Narodený: 15. 04. 1991
ČLENSKÝ POPLATOK 2021!
Pripomíname o povinnosti každého pretekára uhradiť členský poplatok 10,-€ na prvej súťaži alebo zaslať na č.ú. SK2675000000004004470366 Ako poznámku uviesť meno pretekára. Ďakujeme. SASIM
(pridané 07. 06. 2021) | Archív noviniek
Partneri