Meč Matúša Čáka - Dubnica nad Váhom
13.
Marec
Jubilejný 10. ročník siláckej súťaže o Meč Matúša Čáka sa tento rok presunul do Dubnice nad Váhom, presnejšie do dubnického DUTAF Centra. K stabilným účastníkom ČS pohára z Čiech a Slovenska pribudli reprezentanti z Poľska a Maďarska. Úvodná disciplína dala všetkým zúčastneným poriadne zabrať, pretože kamión, ktorý sa ťahal na ceste bol mierne do kopca a do cieľa ho nakoniec dotiahol jediný pretekár - Jan Šalata . Veľmi dobrý výkon podala aj dvojica Slovákov, Branislav Golier a Michal Petrík. V druhej disciplíne pretekári prenášali 370 kg superyoke a a v prípade prvých troch z prvej disciplíny to dopadlo navlas rovnako. Opäť boli najrýchlejší Šalata, Golier a Petrík. Nasledovala kombinácia prenášania 340 kg drevenej ohrady a nosenia 150 kg meča a tu sa zmenilo len poradie na druhom a treťom mieste v poradí - Šalata, Petrík, Golier. V štvrtej disciplíne už bolo ale všetko inak. Disciplína axle lift (náprava) o váhe 125 kg najlepšie sedela českej dvojici Jan Šalata - Lukáš Svoboda, ktorí nápravu dostali nad hlavu zhodne 8x. 7 opakovaní zvládol dovtedy len priemerný Gabriel Kowalski z Poľska. V predposlednej disciplíne zvanej power stairs (schody sily) vyložil 180, 220 a 260 kg závažie na 4 schody najrýchlejšie opäť Jan Šalata (37,73 s.) a pripísal si piatu vyhratú disciplínu v preteku. Braňo Golier skončil tretí krát v tomto závode na druhom mieste a Lukáš Svoboda si pripísal 9 bodov do celkového hodnotenia za 3. miesto v disciplíne. V záverečnej disciplíne prehadzovali pretekári 150 kg guľu cez hrazdu. V limite jednej minúty mali guľu prehodiť čo najviac krát. Najlepší výkon dosiahol Braňo Golier výkonom 7 opakovaní. O jedno prehodenie menej mal ďalší Slovák v štartovom poli, Imrich Haver a 5x prehodili guľu Slováci Ľuboš Pevný a Michal Petrík, Čech Jan Šalata a Poliak Gabriel Kowalski. Najcennejšiu trofej - Meč Matúša Čáka si z Dubnice odniesol český reprezentant Jan Šalata (62 b.), druhú priečku obsadil Branislav Golier (55 b.) a svoju prvú medailu v profi kategórii získal Michal Petrík (49,5 b.).
Členské poplatky na rok 2019!
Pripomíname o povinnosti každého pretekára uhradiť členský poplatok 10,-€ na prvej súťaži alebo zaslať na č.ú.SK2675000000004004470366. Ako poznámku uviesť meno pretekára. Ďakujeme. SASIM