Zhrnutie roka 2018!
30.
December

Slovenská asociácia silných mužov od svojho vzniku v roku 1999, zorganizovala množstvo významných podujatí. Nebolo tomu inak ani v práve končiacom roku 2018. Súťaže silných mužov sa organizovali oveľa skôr ako v roku založenia, oficiálne ale SASIM vznikol práve v 99-tom.

YouTube - https://www.youtube.com/Slovakstrongman

Instagram - https://www.instagram.com/slovakstrongman/

Facebook - https://www.facebook.com/slovakstrongman/

Čo nám priniesol rok 2018? Celkovo sa pripravilo na Slovensku 21 podujatí pod hlavičkou Slovenskej asociácie silných mužov. Rok sa začal tradičným tréningovým seminárom, na ktorý sa môžete tešiť aj v novom roku. Následne prebehlo vyhodnotenie Stredoeurópskeho pohára, tzv. Strongman show v Dubnici nad Váhom. Na nej sme dekorovali účastníkov a víťaza profesionálnej ligy silných mužov, ktorým sa za rok 2017 stal Rafal Kobylarz.

/Strongman seminár 2018/

Videá v roku 2018: 

Majstrovstvá Slovenska v dvíhaní klady 2018

Majstrovstvá Slovenska silných mužov 2018 - Slovakia strongest man

František Piros - Slovak loglift record

Strongman Sládkovičovo

Strongman x-bionic sphere Šamorín

Meč Matúša Čáka 2018

Strongman show Nemšová

Majstrovské súťaže odštartovali MSR v dvíhaní klady, kde sa majstrami stal Igor Virág /90kg/, Soós Miklos /105kg/ a František Piros /open/. Najsilnejším mužom Slovenska sa stal po piatykrát legendárny Igor Petrík! Po týchto dvoch vrcholoch odštartoval už dvanásty ročník Slovenského pohára silných mužov. Mal šesť kôl a na preteky spolu v ročníku prišlo sedemnásť silákov. Postupne sa borci predstavili v Prešove, Šahách, Dolnom Kubíne, Štrbskom plese, Brezne a v Turčianskych Tepliciach. Novým profesionálom sa stal Zsolt Zlatner, ktorý vybojoval 69 bodov a to stačilo na zisk profi karty.

/MSR v Piešťanoch/

Opäť nasledovali majstrovské súťaže a to MSR do 90kg a MSR do 105kg. V ľahšej váhovej kategórii si titul odniesol Igor Virág, v strednej váhe dominoval Martin Dulai. Po prvýkrát sa zorganizovali aj ME juniorov v strednej váhe, kde si víťazstvo zo Šamorína odniesol Misha Khodyakov. V tejto váhovej kategórii nás skvele v zahraničí reprezentoval Peter Supák, ktorý sa zúčastnil majstrovstiev sveta i Európy do 105 kilogramov. Najsilnejšou ženou Slovenska sa opäť stala Jana Vašková, ktorá tak stále na Slovenskom šampionáte nenašla premožiteľku. Víťazným Európskym tímom /strongman+strongwoman/ sa stal František Piros s práve spomínanou Janou Vaškovou.

/František Piros štvrtý v Litve/

Profesionálni siláci sa stretli v Sládkovičove, kde skvelú akciu pripravil v spolupráci so SASIM-om, Marek Tóth a jeho tím. Môžeme povedať, že čo sa týka zázemia pretekárov, išlo o najlepšie pripravený pretek v roku, za čo hlavne Marekovi patrí veľká vďaka! V historických súťažiach sme mali víťazných Ukrajincov. Meč Matúša Čáka získal Konstnatin Iljin, Pohár Slovanov zas Ivan Derkač. Súboj najsilnejších amatérskych Slovanov bol súčasťou vrchola sezóny SASIM-u. Športfestival opäť nesklamal a priniesol množstvo zaujímavých športových disciplín.

/Meč Matúša Čáka 2018/

Najlepšie zahraničné umiestnenie si v tomto roku pripísal František Piros, ktorý skončil štvrtý na svetovom šampionáte v klade. Tam i stanovil nový Slovenský rekord v danej disciplíne a ten je 192,5kg! Záver sezóny patril opäť vyhodnoteniu nielen Stredoeurópskeho ale už i Slovenského pohára. Strongman show v Nemšovej ukončila skvelú a nezabudnuteľnú sezónu.

/Strongman show Nemšová 2018/

Tá nová, čo nás čaká, prinesie opäť množstvo noviniek, skvelých výkonov, podujatí a hlavne nezabudnuteľné spomienky. Nezáleží kto vyhrá, kto najviac zdvihne, záleží nám, aby ste sa na pretekoch cítili príjemne, aby panovala zábava, športová nálada a priateľské vzťahy. Spolu s Vami sme spoločne Slovakstrongman! Ďakujeme za rok 2018 a želáme veľa sily, šťastia a pohody v roku 2019!

Sledujte nás na Facebooku
Strongmani
 Ľubomír Griglák
 Narodený: 27. 02. 1989
 Viktória Balódi
 Narodená: 14. 02. 2000
Členské poplatky na rok 2019!
Pripomíname o povinnosti každého pretekára uhradiť členský poplatok 10,-€ na prvej súťaži alebo zaslať na č.ú.SK2675000000004004470366. Ako poznámku uviesť meno pretekára. Ďakujeme. SASIM
(pridané 20. 01. 2019) | Archív noviniek
Strongmani
 Ľubomír Griglák
 Narodený: 27. 02. 1989
Členské poplatky na rok 2019!
Pripomíname o povinnosti každého pretekára uhradiť členský poplatok 10,-€ na prvej súťaži alebo zaslať na č.ú.SK2675000000004004470366. Ako poznámku uviesť meno pretekára. Ďakujeme. SASIM
(pridané 20. 01. 2019) | Archív noviniek
Partneri