Víťazom ČSR cup-u je Blažíček!
31.
August

Jubilejná dvadsiata sezóna Slovenskej asociácie silných mužov sa pomaly blíži k svojmu záveru. Na posledný letný deň pripadol pretek o Česko – Slovenský pohár silných mužov. Jeho prvý ročník vyhral Pavol Horňák, v druhom bol úspešný Ludvík Lang. Na štáty to je teda 1:1, boli sme zvedavý, ktorá krajina získa víťazstvo v jeho treťom roku.

Na základe dlhej sezóny, viacerých zranených pretekárov ale i iné preteky v tento deň, do Uherského Brodu zavítalo celkovo sedem pretekárov. Susednú Českú republiku zastupoval Václav Riegger a Jakub Šprynar. Domáce Slovensko i keď na Morave, reprezentoval Pavol Horňák, Martin Lovíšek, Radovan Kollár, Miklos Soós a Tomáš Blažíček. Na ceste za pohárom starostu Ferdinanda Kubáníka, ktorý sa i s p. Gajdúškovou skvele o silákov postaral, stálo päť náročných testov sily.

Na ich správnosť dohliadal medzinárodný rozhodca, Pavol Guga, akciou sprevádzal Milan Gabrhel, viceprezident SASIM-u. Úvod preteku tradične patril tlakovej skúške a tou bola náprava. Najvyšší bodový zisk vybojoval majster Slovenska v dvíhaní klady do 105 kilogramov, Soós Miklos, za ním skončil Blažíček a tretie miesto obsadil Kollár.

Práve Radovan kollár spoločne s Tomášom Blažíčkom si v dvíhaní auta, ktoré bolo ako druhé v poradí, delili body za najlepší výkon. Druhé miesto patrilo Českému reprezentantovi Rieggerovi, tretí bol Martin Lovíšek.

Zostávajúce tri disciplíny ako prevracanie 400 kilogramovej pneumatiky, ťahanie kamióna či prehadzovanie 130 kilovej gule malo jednoho víťaza. Tým bol a celkové prvenstvo si vybojoval, Tomáš Blažíček. Skvelým výkonom si vybojoval Česko – Slovenský pohár a po Pavlovi Horňákovi je druhým silákom zo Záhoria, kto sa raduje z prvenstva. Na krajiny sa tak pripísal bod Slovensku a aktuálne je skóre 2:1. Uvidíme, kto získa zlato v nasledujúcom roku.

Druhé miesto a striebornú medailu z Uherského Brodu, si odniesol SoóS Miklos, ktorý sa pripravuje na svetový šampionát v dvíhaní klady! Tretie miesto a bronz si odnášal Martin Lovíšek, ktorý tak odsunul na pomyslenú zemiakovú medailu, po zranení vracajúceho sa, Pavla Horňáka.

Výsledky: 1.Tomáš Blažíček 33,5b, 2.Soós Miklos 23,5b, 3.Martin Lovíšek 22,5, 4.Pavol Horňák 18b, 5.Radovan Kollár 16,5b, 6.Jakub Šprynar 13,5b, 7.Václav Riegger 9,5b

Ďakujeme starostovi mesta, Ferdinandoví Kubáníkovi, p. Gajdúškovej a každému, kto akokoľvek napomohol ku skvelému sobotnému popoludniu. Pevne veríme, že na Moravu sa vrátime opäť o rok!

___________________________________________________

Milí priatelia a podporovateľia Slovenskej asociácie silných mužov! Naša - Vaša asociácia bola založená 7. mája 1999. Toho roku je to teda už dvadsať rokov, čo SASIM pôsobí na Slovensku. Samozrejme, niekoľko podujatí bolo zorganizovaných už pred založením asociácie, oficiálne však vznikla až v roku 1999. 

Kedže si Vás všetkých vážime, rozhodli sme sa zorganizovať menšie posedenie s krátkym kultúrnym programom, ktoré bude 1. septembra o 15:00 v posádkovom klube Trenčín - ODA. V malej sále si spoločne zaspomíname na minulosť, ktorá nás vyformovala do súčasnej podoby. Budeme veľmi radi, ak prídete v hojnom počte a spoločne si prezrieme krátky program, ktorý máme pre Vás pripravený.

Pozvaný je každý pretekár, či bývalý, či aktuálny, či aktívny, či na dôchodku, fanúšik alebo hocikto, kto fandí a sleduje Slovenskú asociáciu silných mužov! Po kultúrnom vyžití následne odovzdáme pamätné plakety tým, ktorí sa najviac zaslúžili o vznik strongman športu na Slovensku. 

Príďte v nedeľu do Trenčína, tešíme sa na Vás v ODE! Začíname o 15:00!

Ďakujeme Vám všetkým, spoločne sme sme silní už dvadsať rokov!

Sledujte nás na Facebooku
Strongmani
 Denis Hanák
 Narodený: 15. 04. 1991
 Viktória Balódi
 Narodená: 14. 02. 2000
Členský poplatok pre rok 2020!
Pripomíname o povinnosti každého pretekára uhradiť členský poplatok 10,-€ na prvej súťaži alebo zaslať na č.ú. SK2675000000004004470366 Ako poznámku uviesť meno pretekára. Ďakujeme. SASIM
(pridané 13. 01. 2020) | Archív noviniek
Strongmani
 Denis Hanák
 Narodený: 15. 04. 1991
Členský poplatok pre rok 2020!
Pripomíname o povinnosti každého pretekára uhradiť členský poplatok 10,-€ na prvej súťaži alebo zaslať na č.ú. SK2675000000004004470366 Ako poznámku uviesť meno pretekára. Ďakujeme. SASIM
(pridané 13. 01. 2020) | Archív noviniek
Partneri