Víťazmi Karička a Cyrwus!
13.
September

V Prešove víťazom opäť Karička!

Opäť máme za sebou náročný víkend plný silových výkonov! Okrem pretekov, ktoré organizovala Slovenská asociácia silných mužov či už v sobotu v Prešove (Slovenský pohár) alebo v nedeľu v MALADINOVE (Európsky pohár), bolo i množstvo iných akcií naokolo. Či už išlo o preteky v Maďarsku, kde skvelé druhé miesto získal Ladislav Pálfi, alebo preteky v Litve, kde nás reprezentoval Patrik Zelezka a Lukáš Ferjanc. Okrem iného sa podarilo získať prvenstvo v medzinárodnej konkurencii aj Benjamínovi Machalovi a dvojica Čechov (Fojtú a Pelucha) sa zúčastnili súťaže v Poľsku!

Naozaj nadupaný víkend a to sme nespomenuli všetky akcie! Poďme si ale prebrať sobotu, kde sa v Prešove konalo viac menej posledné kolo Slovenského pohára silných mužov. Z pôvodne prihlásených siedmich borcov zavítalo kvarteto na východ Slovenska. Rodinné dôvody zabránili štartu Lukášovi Martišovi, práca Jánovi Kažimírovi a nedostavil sa ani Marek Gorol. Videli sme tak Petra Supáka, Jakuba Sandtnera, Tomáša Komjatyho a víťaza prvých dvoch kôl, Mária Karičku. 

Siláci mali za úlohu zodvihnúť 125 kilovú kladu, nosili sa 120 kilové kufre na 30 metrov, prenášal sa 160 kilový erb taktiež na 30 metrov, dvíhala sa náprava s váhou 245 kíl bez trhačiek a na rameno sa dvíhala 130 kilová guľa. Najlepšie si poradil s testami Karička, ktorý dva vyhral (klada, kufre) v jednom si prvenstvo delil (guľa) a v jednom bol druhý (mrtvé ťahy). Najviac bodov stratil v kačacom behu s erbom. Na kondičke tak musí ešte popracovať. I tak mu to nezabránilo tomu, aby vyhral s prehľadom aj tretie kolo ligy amatérov. Po Štrbskom plese a Trebišove tak dokázal zapísať zlatý hatrick v Prešove. pozbieral i najviac bodov v konečnom bodovaní a uvidíme, či na vyhodnotení roka dostane certifikát profesionála z rúk prezidenta SASIM, Milana Gabrhela. 

Druhé miesto získal Jakub Sandtner, ktorý dokázal získať druhé miesto i napriek úvodnej nule v dvíhaní klady. Tento borec sa ukázal po prvýkrát v Holíči a drieme v ňom potenciál, ktorý dúfame, že ukáže v nasledujúcom roku! Tretí skončil taktiež nováčik, Tomáš Komjaty. Ten má pre tento šport skvelú predispozíciu získanu z pretekov v silovom trojboji. Musí ešte zlepšiť techniku v prevedení jednotlivých disciplín a bude vyrovnaným partnerom nielen Máriovi Karičkovi! Štvrté miesto získal ostrieľaný matador, Supák. Tomu nevšlo ani dvíhanie klady ani mrtvé ťahy a nad jeho sily bola i betónová guľa. S tromi nulami a dvomi druhými miestami v kufroch a kačacom behu mu tak pripadlo štvrté miesto. 

Výsledky: 1.Mário Karička 16,5b, 2.Jakub Sandtner 10,5b, 3.Tomáš Komjaty 10b, 4.Peter Supák 6b

Ďakujeme veľmi pekne Wanaddo - festival športu, žesme sa ukázali po prestávke v Prešove. Taktiež vďaka patrí pani primátorke či predsedovi Prešovského samosprávneho kraja, ktorí podporili preteky! Vďaka patrí aj partnerom, ktorí sa podieľali na akcii a i nášmu silákovi Máriovi Onofrejovi, ktorý sa výraznou mierou pričinil k zdarnej organizácii preteku! Ďakujeme a veríme, že ak prídeme do Prešova o rok, bude to oveľa pompéznejšie!

 

V Maladinove zvíťazil Róbert Cyrwus!

Na druhý deň, po Prešove, sa organizoval Európsky pohár silných mužov. V nádhernom rezorte MALADINOVO, už patria siláci medzi stály program ukončenia leta. Z pôvodne 12-tich pozvaných pretekárov sa na štart podarilo postaviť desiatku silákov. Pretekár z Egypta nedostal víza a ostatní pretekári sa ospravedlnili...

Mohli sme tak zhliadnuť výkony Jirku Dejmala a Jardu Svobodu z Česka, Mathiasa Winnerla a Johanesa Eichingera z Nemecka, Lukasa Mataitisa z Litvy či Róberta Cyrwusa z Poľska. Poltucet zahraničných silákov doplnilo kvarteto domácich a to Peter Supák, Mário Karička, Benjamín Machala či najľahší borec v štartovom poli, Miro Horniak. 

Súťažilo sa v piatich disciplínach ako dvíhanie klady /135kg/, nosenie kufrov s otočkou /120kg/, nosenie štítu na maximálnu vzdialenosť /160kg/, dvíhanie 60, 100 a 130 kilových gulí. Atraktívne držanie áut kvôli technickým nezhodám nahradilo držanie dreveného špalku v predpažení na čas. Na správnosť pokusov dohliadala legenda silákov v Československu, Jirko Žaloudek. 

V troch testoch suverénne zvíťazil v jednom si prvenstvo delil a v jednom skončil druhý. Reč je o Róbertovi Cyrwusovi! Tento sympatický borec zvíťazil i na Pohári Slovanov a stal sa tak teda aj najsilnejším mužom MALADINOVA. Jeho perfektné výkony vyburcovali početné publikum a predvedená šou sa musela každému páčiť! Právom si tak odniesol zlato! Gratulujeme!

Striebro získal vzrastom nižší, ale perfektne sústredený na každú jednu disicplínu, Lukas Mataitis. Pretekár z Litvy si postupne pripísal druhé, tretie, tretie, tretie a piate miesto v jednotlivých testoch sily. Súčtom bodov tak na Pobaltie odnášal striebro. 

Tretie miesto nás veľmi potešilo a príjemne prekvapilo. Po Horniakovi taktiež ľahký borec, Benjamín Machala, dokázal, že sa medzi oveľa ťažšími silákmi výkonmi nestratí! V nosení štítu skončil druhý a v dvíhaní gúľ si dokonca delil prvenstvo s Cyrwusom! Skvle obstál vo zvyšných skúškach a bronz si z Maladinova odniesol Machala!

Skvele reprezentoval i Karička so Supákom, ktorí zvládli dva náročné preteky za dva dni a odnášali si siedme resp. deviate miesto. Medzi nimi skončil ôsmy Horniak, ktorý ako "90kár" udivoval v náročných testoch! Pevne veríme, že v budúcom roku sa chalani vďaka týmto skúsenostiam posunú vyššie so svojimi silovými výkonmi!

Ďakujeme p. Tkáčovi a rezortu MALADINOVO, že sme mohli byť opäť súčasťou i v tomto roku! Skvelé zázemie pre pretekárov, organizátorov a bohatý program pre divákov! Na koniec sezóny je tento pretek akousi čerešničkou na torte. Dúfame, že o rok sa opäť vrátime a ukážeme naše výkony! ĎAKUJEME!

_________________________

Ak by mal ktokoľvek záujem o pridanie preteku pod kalendár Slovakstrongman, nech sa ozve či telefonicky +421944 220 311 alebo mailom na sekretar@slovakstrongman.sk. Určite nájdeme správny spôsob spolupráce! J Ide nám hlavne o to, aby sa dátumy nekryli napr. so silovým trojbojom či populárnym masswrestlingom!

 

Predbežný kalendár podujatí 2022

/nájdete ho aj v sekcii kalendár/

 

30.04. – MSR OPEN Dubnica nad Váhom

08.05. - MSR 105 Piešťany

21.05. - MSR 80 BRATISLAVA EUROVEA

28.05. - MSR 90 KEŽMAROK 

04.06. - MSR  TRUCK PULL U105/OPEN/MASTERS + MSR Masters NITRA

18.06.- WYWAR CASTLE FEST HOLÍČ 

02.07. MSR LOGLIFT 80/90/105/OPEN Trenčianske Teplice 

16. 07. - SP 1.kolo ŠTRBSKÉ PLESO

23.07. – TOPOĽČANY 

30. 07. - VEREJNÝ STRONGMAN TRÉNING - SENICA/KUNOVSKÁ PRIEHRADA

20.08. – POHÁR SLOVANOV PLOŠTÍN

20.08. - Lučanský BOMBIS - súťaž dvojíc  

21.08. - SP 2. kolo Trebišov 

26. 08. - Valibuk Show - Vráble

 03.09. - Meč Matúša Čáka 2022 - Trenčiansky hrad

10.09. - Prešov - finále SP

11.09. - Európsky pohár - MALADINOVO

 

 

Najbližšie akcie: 

17. 09. Česko - Slovenský pohár - Radošiná

Už túto sobotu!


 


08. 10. 2022 - KARPATSKÝ MEDVEĎ - Trenčín

 

12. 11. - TRENČÍN - ŠPORTFESTIVAL

Ako píšeme vyššie v článku, budeme radi za každý pretek, ktorý sa rozhodnete zorganizovať s podporou SASIM-u a zaradíme ho do kalendára. Spoločné úsilie propagácie napomôže nielen spropagovaniu Vašej akcie ale i športu silných mužov na Slovensku! Tešíme sa na najbližšie stretnutie s Vami!

Sledujte nás na Facebooku
Strongmani
 Denis Hanák
 Narodený: 15. 04. 1991
 Viktória Balódi
 Narodená: 13. 02. 2000
ČLENSKÝ POPLATOK 2021!
Pripomíname o povinnosti každého pretekára uhradiť členský poplatok 10,-€ na prvej súťaži alebo zaslať na č.ú. SK2675000000004004470366 Ako poznámku uviesť meno pretekára. Ďakujeme. SASIM
(pridané 07. 06. 2021) | Archív noviniek
Strongmani
 Denis Hanák
 Narodený: 15. 04. 1991
ČLENSKÝ POPLATOK 2021!
Pripomíname o povinnosti každého pretekára uhradiť členský poplatok 10,-€ na prvej súťaži alebo zaslať na č.ú. SK2675000000004004470366 Ako poznámku uviesť meno pretekára. Ďakujeme. SASIM
(pridané 07. 06. 2021) | Archív noviniek
Partneri