V Kežmarku víťazom Denis Hanák!
29.
Júl

Jubilejná 20-ta sezóna Slovenskej asociácie silných mužov sa nám pomaly presunula do svojej druhej polovice. V poslednú júlovú nedeľu sa na východe Slovenska, v meste Kežmarok, odohralo v poradí už piate kolo Slovenského pohára silných mužov.

V tomto meste sa predstavili silní muži vôbec po prvýkrát! Vďaka za možnosť zorganizovať silácke podujatie patrí predovšetkým p.primátorovi mesta, Jánovi Ferenčákovi. Bez jeho tímu, ktorý tvorila pani Iveta Kušmireková a pán Pavol Ferejčák, by sa akcia pripravila oveľa ťažšie. Hlavne vďaka tejto dvojici našim silákom ale i organizátorom nič nechýbalo a pevne veríme, že sme započali tradičné, každoročné podujatie v tomto krásnom meste!

Dovolenková sezóna je v plnom prúde, viacerých silákov sužujú i zranenia, no a viacerí sú silní iba na sociálnych sieťach. Tieto atribúty zapríčinili, že sa na štart náročného preteku postavilo kvarteto strongmanov. Či bola nižšia účasť zapríčinená i vzdialenosťou alebo ťažkými disciplínami, nevieme, na našich štyroch borcov čakalo 5 testov sily!

Divákom sa predstavil líder bodovania X-fit cup-u, Denis Hanák, jeho prenasledovateľ, Arnold Ferencz, vicemajter Slovenska v strednej váhe, do 105kg, Radovan Kollár a reprezentant v tejto kategórii, Patrik Zelezka. Na regulárnosť dohliadal medzinárodný rozhodca, Pavol Guga, celý pretek moderoval viceprezident SASIM, Milan Gabrhel.

Úvodné dve disciplíny boli tlakové, čiže preverili silu ramien a tricepsov. Najskôr siláci dvíhali 65 kilovú jednoručku a v druhom teste 120 kilovú kladu. S oboma prekážkami si najlepšie poradil Ferencz, ktorý predviedol najskôr 11/jendoručka/ a následne 7/klada/ platných pokusov. V tesnom závese za ním skončil skvelý tlakár Zelezka, tretie miesto bral Hanák.

Ako tretie v poradí siláci prenášali 100 kilový kalich. Toto závažie sa naozaj veľmi ťažko drží ale i nosí. Víťaznou disciplínou doháňal stratené body Hanák, ktorý chcel v skoro domácom prostredí získať ďaľšie tohtoročné prvenstvo.  Predposlednou skúškou bolo prenášanie páru 150 kilových kufrov. Držať v každej ruke váhu 150 kíl nieje skutočne jednoduché. Chalani sú ale strongmani a tí si majú poradiť s každou prekážkou. Už druhú víťaznú disciplínu si pripísal Hanák. O víťazovi tak mali rozhodnúť mrtvé ťahy s osobným automobilom.

Ťažké auto sa nepodarilo zodvihnúť Zelezkovi ani Ferenczovi. Víťazom s jedným platným pokusom sa stal Kollár a Hanák. Z celkového prvenstva sa tak už po tretíkrát v prebiehajúcej sezóne radoval Denis Hanák. Zabral tak povediac v hodine dvanástej a skvelým finišom si vybojoval pohár primátora mesta Kežmarok a zlatú medailu. Striebro sa po kvalitnom výkone ušlo Arnoldovi Ferenczovi, ktorý tak ostáva v tesnom závese za vedúcim Hanákom. Bronz putuje do rúk Patrika Zelezku, ktorý zaostal hlavne v kufroch a mrtvých ťahoch. Mimochodom, Paťo nás bude reprezentovať na ME Ultimate strongman, ktoré sa organizujú 11.8. v Přerove! Zemiaková medaila sa ušla Radovanovi Kollárovi, ktorému sa pretek moc nevydaril. I tak si pripísal cenné body do tabuľky X-fit cup-u.

Výsledky: 1.Denis Hanák 15,5, 2.Arnold Ferencz 14b, 3.Patrik Zelezka 9b, 4.Radovan Kollár 5,5b

Ďakujeme ešte raz p. primátorovi Jánovi Ferenčákovi, vďaka ktorému sme mohli prísť predviesť šport silných mužov do Kežmarku. Vďaka patrí aj p. Ivete Kušmírekovej a p. Pavlovi Ferejčákovi, ktorí zabezpečili bezchybný servis pre organizačný tím. V neposlednom rade ďakujeme aj viceprimátorovi mesta Kežmarok, p. Karolovi Gurkovi a prezidentovi MŠK Kežmarok, p. Ľubomírovi Kovalskému! Vďaka tomuto skvelému tímu bolo možné toto náročné silácke podujatie v Kežmarku odprezentovať . Pevne veríme a dúfame, že o rok sa siláci, v troška hojnejšom počte, stretnú opäť na Hlavnom námestí ! Najbližšie sa vidíme už 3. augusta v Brezne!

Sledujte nás na Facebooku
Strongmani
 Denis Hanák
 Narodený: 15. 04. 1991
 Viktória Balódi
 Narodená: 14. 02. 2000
Členský poplatok pre rok 2020!
Pripomíname o povinnosti každého pretekára uhradiť členský poplatok 10,-€ na prvej súťaži alebo zaslať na č.ú. SK2675000000004004470366 Ako poznámku uviesť meno pretekára. Ďakujeme. SASIM
(pridané 13. 01. 2020) | Archív noviniek
Strongmani
 Denis Hanák
 Narodený: 15. 04. 1991
Členský poplatok pre rok 2020!
Pripomíname o povinnosti každého pretekára uhradiť členský poplatok 10,-€ na prvej súťaži alebo zaslať na č.ú. SK2675000000004004470366 Ako poznámku uviesť meno pretekára. Ďakujeme. SASIM
(pridané 13. 01. 2020) | Archív noviniek
Partneri