V druhom kole SP víťazstvo Zlatnera!
13.
Máj

Po napínavom prvom kole Slovenského pohára silných mužov v Prešove, kde sa z víťazstva radoval Zsolt Zlatner, sa siláci bojujúci o profi kartu presunuli z východného na južné Slovensko. Práve v bydlisku víťaza prvého kola sa zorganizovalo druhé kolo strongman ligy. Mesto Šahy tak po prvýkrát videlo súboj nádejných silákov, v ktorom si chcel Zsolt udržať nepremožiteľnosť.

Hlavní organizátori K.K Šahy spolu so Slovenskou asociáciou silných mužov pripravili päť náročných a netradičných disciplín. O dôležité body do konečného hodnotenia Slovenského pohára prišlo zabojovať dovedna desať silákov. Najväčším favoritom bol už spomínaný, domáci pretekár Zlatner.

Ten nenechal nič na náhodu a poľahky vyhral prvú disciplínu, ktorou bolo dvíhanie pivného suda. Ale nie plného piva ale plného betónu. Jeho váha tak bola 95 kilogramov a Zlatner poľahky zodvihol sud zo zeme nad hlavu do vystretých rúk 7x. Na platnosť opakovaní dohliadal medzinárodný rozhodca, Pavol Guga. Celú akciu bravúrne doprevádzal v Šahách svojim hlasom, viceprezident SASIM, Milan Gabrhel.

Sud, ako náčinie, bol potrebný aj v druhom teste sily. Tento bol oveľa ťažší a nemotornejší ako ten v prvej skúške. Ťažký, 150 kilogramov vážiaci sudák, mali siláci prehodiť cez priečku vysokú cez 120 centimetrov. I tu úradoval zatiaľ neporazený Zlatner a prehodil toto závažie dovedna 6x. Pripísal si tak druhý viťaznú disciplínu.

V strede podujatia prišla opäť náročná skúška. Borci mali najskôr preniesť superyok (jarmo na chrbte) s váhou 350 kilogramov na desať metrov a následne preniesť na tú istu vzdialenosť i 155 kilové závažie medzi stehnami (kačací beh). Náročnosť disciplíny umocnil fakt, že trojica pretekárov yok ani nezodvihla. Domáci Zlatner sa musel uspokojiť s druhým miestom, keď rýchlejší od neho bol Martin Dulai, ktorý sa tak postupne doťahoval na vedúceho siláka zo Šiah.

Ako predposledné mali silní muži ťahať kamión na popruhoch bez použitia lana. To by sa niektorým ale zišlo, nakoľko nerovný terén spôsobil, že až šesť pretekárov nedokázalo preťiahnuť kamión cez malý kopček. Tým, ktorým sa to podarilo, už poľahky dotiahli ťahač až do cieľa. Tu sa opäť predviedol Tomáš Piros, pre ktorého je toto jeho najsilnejšia disciplína.

Záver patril mrtvým ťahom s osobným automobilom. Po dvoch prvých a dvoch druhých miestach v disciplínach, si pripísal spolu tretiu víťaznú disciplínu, za šesť zdvihov, Zlatner. Domáci borec tak nenašiel premožiteľa ani v druhom kole Slovenského pohára silných mužov. Jeho komplexnosť v jednotlivých disciplínach z neho robí skutočne silného protivníka pre každého siláka. Uvidíme, ako sa mu bude dariť vo zvyšných kolách.

Napriek zaváhaniu na kamióne si druhé miesto ustrážil Martin Dulai. Škoda, že Martin nepreteká na viacerých kolách, nakoľko je zdatným a skúseným súperom pre našich silných mužov. Tretie miesto si pripísal objav tohtoročnej sezóny, Arnold Ferencz. Ak naberie ešte viac skúseností so siláckym náčiním, jeho výsledky budú oveľa lepšie. I tak sa môže tešiť zo zaslúženého bronzu v druhom kole strongman ligy. Nepopulárne štvrté miesto si po ťažkom výkone vybojoval Tomáš Piros. Pri rovnosti bodov s piatym Fridrichom Bereczom, rozhodla o jeho lepšom postavení víťazná disciplína, ťahanie kamióna. Šiesty skončil Dávid Tóth, ktorý bol aj na prvom kole SP. Po sľubnom začiatku zaváhal na záverečných dvoch testoch, kde nezískal ani jeden bod. Jeho umiestnenie mohlo byť oveľa lepšie. Siedmy skončil majster Slovenska v dvíhaní klady nad hlavu, Soós Miklos, ktorého taktiež zradili záverečné dve disciplíny.

Ôsme miesto si vybojoval Štefan Bodok, ktorý skončil druhý v záverečnom teste a to v mrtvých ťahoch. K lepšiemu výsledku mu zabránili opäť dva nulové výkony. Deviate a desiate miesto si odniesli chlapci z Malaciek. Deviaty Viktor Suchý a desiaty Marek Masarovič si ale pripísali cenné skúsenosti a tvrdo bojovali až dokonca preteku. Za zmienku stojí tretie miesto v dvíhaní auta, kde Masarovič ako najľahší pretekár v štartovom poli zanechal za sebou s dvomi zdvihmi až sedem borcov.

Výsledky: 1.Zsolt Zlatner 48b, 2.Martin Dulai 34b, 3.Arnold Ferencz 25b, 4.Tomáš Piros 21,5b, 5.Fridrich Berecz 21,5b, 6.Dávid Tóth 21b, 7.Soós Miklos 17,5b, 8.Štefan Bodok 15,5b, 9.Viktor Suchý 11b, 10.Marek Masarovič 8b

Ďakujeme oddielu K.K. Šahy, Zsoltovi Zlatnerovi a každému, čo sa pričinil o to, že diváci v Šahách zhliadli napínavý a atraktívny súboj druhého kola Slovenského pohára silných mužov. Pevne veríme, že sa v tomto krásnom mestečku, siláci stretnú i o rok! Veľa sily priatelia!

Členské poplatky pre rok 2018!
Pripomíname o povinnosti uhradiť členský poplatok 10,-€ na prvej súťaži alebo zaslať na č.ú.SK2675000000004004470366. Ako poznámku uviesť meno pretekára. Ďakujeme. SASIM