V Brezne víťazstvo pre Denisa Hanáka!
29.
Júl

V poslednú júlovú sobotu zavítali po prvýkrat silní muži do mesta Brezno. Konalo sa tu piate kolo Slovenského pohára silných mužov, toho roku X-fit cup. Seriál podujatí silných mužov je dosť nabitý a to spôsobilo, že vinou zranení sa na námestí zoradilo päť Slovenských silákov a jeden český reprezentant. Cestu za víťazstvom tvorilo päť testov sily.

Hneď úvod ukázal, že strongmani to nebudú mať ľahké. Mierny kopček a obrovské teplo nedovolilo silákom potiahnuť ťahač čo i len o meter. Disciplína sa anulovala a pokračovalo sa v dvíhaní klady. Tu si delili body za víťazstvo Zlatner s Ferenczom. Líder bodovania by poľahky nasúkal o jedno-dva zdvihy viac. Nečakal však, že Arnold Ferencz so skvelou technikou predvedie tak heroický výkon ako v Brezne.

V nosení páru 130 kilových kufrov nenašiel premožiteľa Denis Hanák, ktorý danú vzdialenosť zabehol za najrýchlejší čas. Jeho tréningový sparing Rado Kollár si pri danom teste strhol mozole, čo ho v priebehu preteku značne obmedzovalo.

Pri prevracaní 400 kilovej pneumatiky sa predviedol Tomáš Piros, ktorý štyri otočky zvládol najrýchlejšie zo všetkých. Po nezdare na klade tak začal pomýšľať na medailu z piateho kola. Záver vydareného preteku patril dvíhaniu 100 kilovej gule na rameno. Táto netradičná disciplína sa predviedla po prvýkrát v roku na jednom z kôl Slovenského pohára. Po sedem platných zdvihov a deľbu bodov získal Hanák s Pirosom. Práve títo dvaja borci súperili o víťazstvo.

To sa podarilo vybojovať Denisovi Hanákovi. Išlo tak vôbec o jeho prvé zlato zo Slovenského pohára silných mužov. Vyrovnaným výkonom si zabezpečil dostatočný bodový zisk a pripísal si prvé zlato v tomto roku. Striebro získal Piros, ktorého menšie zaváhanie na klade, odsunulo na druhé miesto. I to je skvelý výsledok! Tretie miesto získal vedúci muž priebežného poradia, Zsolt Zlatner. Na ňom sa prejavila únava z veľkého množstva pretekov, ktoré v tomto roku už absolvoval. I tak ho dostatočný bodový náskok stále drží na prvom mieste priebežného hodnotenia X-fit cup-u.

Výsledky: 1.Denis Hanák 20,5b, 2.Tomáš Piros 18,5b, 3.Zsolt Zlatner 15,5b, 4.Arnold Ferencz 13b, 5.Martin Netušil 10,5b*, 6.Rado Kollár 6b,

*Martin Netušil nieje zaradený do Slovenského pohára silných mužov, ktorý je len pre Slovenských silákov.

Ďakujeme mestu Brezno za skvele pripravené podmienky pre uskutočnenie preteku silných mužov. Pevne veríme, že sa v tomto meste siláci stretnú opäť o rok! Najbližšie sa vidíme o dva týždne na záverečnom kole v Turčianskych Tepliciach!

Sledujte nás na Facebooku
Strongmani
 Denis Hanák
 Narodený: 15. 04. 1991
 Viktória Balódi
 Narodená: 14. 02. 2000
Členský poplatok pre rok 2020!
Pripomíname o povinnosti každého pretekára uhradiť členský poplatok 10,-€ na prvej súťaži alebo zaslať na č.ú. SK2675000000004004470366 Ako poznámku uviesť meno pretekára. Ďakujeme. SASIM
(pridané 13. 01. 2020) | Archív noviniek
Strongmani
 Denis Hanák
 Narodený: 15. 04. 1991
Členský poplatok pre rok 2020!
Pripomíname o povinnosti každého pretekára uhradiť členský poplatok 10,-€ na prvej súťaži alebo zaslať na č.ú. SK2675000000004004470366 Ako poznámku uviesť meno pretekára. Ďakujeme. SASIM
(pridané 13. 01. 2020) | Archív noviniek
Partneri