Úspešné reprezentovanie SR!
29.
Máj

Slovenská asociácia silných mužov, ktorá je zakladajúcim členom Európskeho pohára krajín Ukrajina, Poľsko, Česká republika a Slovensko, absolvovala v priebehu troch týždňov viac významných podujatí v zahraničí.

Tou prvou tohtoročnou zahraničnou účasťou bol prvý ročník podujatia pod názvom Herkul Open 2013. Na podujatí, ktoré organizoval pretekár Matjaž Belšak, sa zúčastnil ostrieľaný veterán medzi strongmanmi Pavol Jambor a nováčik Marek Kmoško.

Už od príchodu na Slovinskú zem sa Slovenská výprava stretla s perfektnou organizáciou preteku. Od úvodu tak mladík Belšak nastavil vysokú latku. Pretek sa organizoval pred nákupným centrom a za slušného počtu divákov čakalo na silákov 6 náročných disciplín. Deväť borcov zo Slovinska, Slovenska, Chorvátska a Srbska bojovalo o víťazstvo. O to samozrejme nechcel prísť samotný organizátor, ktorý napriek mladému veku disponuje neskutočnou silou a kondíciou zároveň. Víťazstvo v Slovinskom hlavnom meste ostalo vďaka pripravenosti Belšaka doma. Naši pretekári hanbu nespravili a bojovali až do konca. Spokojný bol na úvodnom podujatí sezóny vedúci člen výpravy, prezident Európskeho pohára, Milan Gabrhel.

O týždeň sa začínal úvodným kolom Európsky pohár silných mužov. Medzi reprezentantmi v tradičnom úvode profi závodov nechýbal Branislav Golier, ktorý tak nastupoval už na svoju 15. sezónu.  Dopĺňali ho František Piroš, Peter Puzsér a Imrich Haver. Nad regulérnosťou a správnosťou podujatia dozeral medzinárodný rozhodca Pavol Guga. Z celkového počtu šestnásť borcov si napokon prvenstvo vybojoval Konstantin Ilyin. Do obhajoby víťaza Európskeho pohára tak vkročil tou správnou nohou.  Šesť náročných disciplín zvládol s neuveriteľnou ľahkosťou. Najviac sa mu z našich priblížil Golier, ktorý v úvodnom kole profi kolotoča obsadil tretie miesto, štvrtý skončil Puzsér, desiaty Piroš, štrnáste miesto vybojoval Haver. Na štart sezóny vybojovali naši pretekári skvelé umiestnenia!

Na druhý deň po Čáslavskom preteku sa presunula reprezentácia SR spolu s Konstantinom Ilyinom opäť do Slovinska. Siedmy ročník tradičného podujatia pod názvom Noc Silákov tak bol v roku 2013 i so Slovenskou účasťou! Výkonný výbor so spokojnosťou oznámil, že Slovinsko sa od budúceho roka pripojí k Európskemu poháru, ktorý sa tak rozrastie o ďaľšiu krajinu! Podujatie sa organizovalo v zakrytej hale štadióna a za podpory fanúšikov silového športu Strongman sa na mieste stretli pretekári Poľska, Slovinska, Slovenska a Ukrajiny. Na Braňovi a Kosťovi bola cítiť únava z predošlého preteku. Napriek tomu predvádzali v piatich testoch sily skvelé výkony a odniesli si tak štvrté/Ilyin/ a piate/Golier/ miesto. Skúsenosti opäť zbieral medzi profi elitou Marek Kmoško, pre ktorého to bol už druhý profesionálny pretek v Slovinsku v tomto roku.

Na záver reprezentačných podujatí patrí druhé kolo Európskeho pohára v Ukrajinskom meste Kolomyja. Zo Slovákov sa na podujatí zúčastnil Alexander Szoboszlai, pre ktorého to bol prvý pretek v aktuálnej sezóne. Českú výpravu tvoril Lukáš Svoboda a Radek Paták. Medzi pozvanými bol i prezident Európskeho pohára Milan Gabrhel a medzinárodný rozhodca Pavol Guga. Domáce farby obhajovali traja borci, z nich dvaja sú známi i slovenským fanúšikom. Sergei Oleolenko a Konstantin Ilyin sa chceli pobiť o domáce víťazstvo. Zabrániť im v tom chcela i Poľská družina na čele s Jozefom Tomaszewskym. Osem bohatierov tak pretekalo v náročných disciplínach. Úvodné dvíhanie 135kg klady,následne jednoručky na max /počiatočná váha 76kg, každé opakovanie +10kg/, conanovo koleso 350kg, ťahanie kamióna, drepy o váhe 300kg a záverečná kombinácia 130kg kufrov, 250kg superyoke a 275kg mrtvých ťahov na opakovania určilo víťaza. Ním bol domáci, Konstantin Ilyin. Druhé miesto si z Kolomyje odniesol Sergei Oleolenko, tretí skončil Lukáš Svoboda, zemiakovú medailu si vybojoval Radek Paták. Alexander predviedol sympatický výkon a obsadil ôsme miesto.

Slovenskí reprezentanti nesklamali, predviedli úctyhodné výkony  na každom podujatí, na ktorom sa zúčastnili. Dôležité je, že sa nestali žiadne vážne zranenia. Teraz sa tak dvojica našich top pretekárov, Braňo Golier a Igor Petrík, pripravuje na prestížnu Strongman Champions League, ktorá sa po prvý krát koná v Česku! Držíme im palce!

Sledujte nás na Facebooku
Strongmani
 Denis Hanák
 Narodený: 15. 04. 1991
 Viktória Balódi
 Narodená: 14. 02. 2000
Členský poplatok pre rok 2020!
Pripomíname o povinnosti každého pretekára uhradiť členský poplatok 10,-€ na prvej súťaži alebo zaslať na č.ú. SK2675000000004004470366 Ako poznámku uviesť meno pretekára. Ďakujeme. SASIM
(pridané 13. 01. 2020) | Archív noviniek
Strongmani
 Denis Hanák
 Narodený: 15. 04. 1991
Členský poplatok pre rok 2020!
Pripomíname o povinnosti každého pretekára uhradiť členský poplatok 10,-€ na prvej súťaži alebo zaslať na č.ú. SK2675000000004004470366 Ako poznámku uviesť meno pretekára. Ďakujeme. SASIM
(pridané 13. 01. 2020) | Archív noviniek
Partneri