Strongmani sa predstavili v Nových Zámkoch!
23.
August

V sobotu, 21. augusta, sa v Nových Zámkoch konal športovo – edukačný festival Open Air Gym Fitness Festival. Organizátor Michal Kiss pripravil toho roku už jeho deviatu edíciu a siláci sa na tomto športovom podujatí predstavili po prvýkrát.

V areáli základnej školy sa predstavili športy ako crossfit, zumba, capoera, vzpieranie a aj silní muži. Tí bojovali o New Castle cup vo všetkých kategóriách. Najmenšie zastúpenie mala 105ka, kde sa predstavil iba Patrik Zelezka, súperil teda v kategórii bez rozdielu váh. Tam mal zdatných súperov v Máriusovi Babkovičovi, Petrovi Supákovi či novicovi, Robovi Wiesengangerovi (Wizi). Dvaja siláci sa predstavili vo váhovke do 80 kíl a to Jozef Urban a Ladislav Pénzeš. Najpočetnejšie zastúpenie mala 90ka. Do Nových Zámkov prišiel Tomáš Baláž, Miro Horniak, Benjamín Machala, Samo Hodinár, Hugo Krásny a Jakub Vedej.

V naplnenom priestore podujatia mali strongmani priestor dve hodiny a preto bola súťaž obmedzená na štyri disciplíny váhovo prispôsobené pre kategórie. Úvod tradične patril tlakovej disciplíne, ktorou bola tentokrát klada. Výborný výkon predviedol Paťo Zelezka, ktorý pomýšľa na útok v rekorde danej disciplíny pre 105ku. Momentálne drží výkon 180 kíl a v Poprade sa pokúsi danú métu prekonať. V Nových Zámkoch predviedol štyri zdvihy s váhou 125kíl. Skvelých sedem opakovaní ukázal Machala s váhou 95 kilo.

Prehadzovanie stĺpu čakalo na všetky kategórie. Iba najľahší borci dvíhali stĺp do vystretia rúk. Najviac prehodení sme videli u Babkoviča a Zelezku (5x), po štyri prehodenia zvládli Baláž s Horniakom. Práve Tomáš Baláž predviedol na preteku značný progres od majstrovstiev Slovenska U90 a rastie z neho komplexný pretekár  v danej kategórii.

Nasledovalo prenášanie jarma (yoku) na rukách nie na chrbte. Štýl podobný conanovmu kolesu. Každej skupine sa navýšila váha. Najrýchlejšie časy mali Urban (U80), Horniak (U90) a Zelezka (U105+open).

V závere rýchleho preteku si borci siahli na dno síl. Mrtvé ťahy s hrubou oskou a ťažkou váhou dali silákom rozhodne zabrať. V najľahšej kategórii si zlato vybojoval Ladislav Pénzeš a striebro zostalo na krku Jozefa Urbana. /U80 - 1.Ladislav Pénzeš, 2.Jozef Urban/. V 90ke sme zhliadli tuhý boj o medaile. Tú najcenejšiu sa podarilo získať Mirovi Horniakovi pred Benjamínom Machalom. Bronz si pripísal Tomáš Baláž. Nepopulárne štvrté miesto získal Jakub Vedej, ktorý na pretek prišiel po nočnej a bolo to na výkonoch poznať. Nevyhováral sa a bojoval až do záveru! Piate a šieste miesto si rozdelil Samuel Hodinár a Hugo Krásny, ktorí zbierajú cenné skúsenosti! /U90 – 1.Miroslav Horniak, 2.Benjamín Machala, 3.Tomáš Baláž, 4.Jakub Vedej, 5.Samuel Hodinár, .Hugo Krásny/.

Keďže 105kár bol iba Zelezka, automaticky sa stal víťazom danej kategórie a zlato mu patrilo i v OPEN skupine. Skvelým výkonom dokázal, že sa nestratí ani medzi ťažšími borcami! Striebro ostalo pre Máriusa Babkoviča, ktorý v Nových Zámkoch nemal svoj deň. Pevne veríme, že najbližšie to bude o niečo lepšie! Bronz získal takmer domáci, Peter Supák, ktorý z Nových Zámkov pochádza ale momentálne žije v Bratislave. No a „zemiakový“ ostal Robo Wiesenganger aka „Wizi“. Nováčik z Topoľčian sa nebál okúsiť ťažšie váhy a potrebuje ešte zapracovať na technike, ktorá mu chýba. /OPEN+U105 – 1.Patrik Zelezka, 2.Márius Babkovič, 3.Peter Supák, 4. Robo Wizi/.

Ďakujeme organizátorovi Michalovi Kissovi, ktorého event Open Air Gym Fitness Festival je skvelé predstavenie športov na jednom mieste. Veríme, že strongmani v tomto meste neboli rozhodne naposledy! Ďakujeme za možnosť ukázať sa a chlapcom za účasť! Taktiež vďaka patrí všetkým partnerom a každému, kto akokoľvek pomohol k zdarnému a rýchlemu priebehu akcie! Najbližšie nás čaká kolo Slovenského pohára silných mužov v Poprade – Tatranský silák amatér, už v sobotu, 28. 08. 2021. Hneď na druhý deň bude pohárová súťaž, posledná toho roku, pre váhovku do 105 kíl v Kežmarku 29. 08. 2021. Na tento pretek sa môžu hlásiť aj OPEN pretekári! Vidíme sa čoskoro priatelia! Veľa sily!

 

______________________________________

Stále sa môžete prihlásiť na najbližie preteky mailom na sekretar@slovakstrongman.sk!

Pretek v Kežmarku je prioritne pre U105, zapretekať si môžu aj OPEN borci! 

 

______________________________________


MAROŠ ŠTEFAŇÁK  získal skvelé siedme miesto na medzinárodnom preteku v LITVE!

Maroš Štefaňák sa predstavil na 29-tom ročníku tradičného Európskeho preteku v Litve. Konkrétne v meste Marijampole bojoval v konkurencii Európskej špičky a vôbec sa nestratil! Okrem skúseností, ktoré jeho výkony opäť zlepšia si pripísal skvelé siedme miesto! Prvenstvo získal domáci, Adrius Jokubaltis, druhý bol Ukrajinec Pavlo Kordiyaka a tretí bol Janis Šleckus z Litvy. 

Gratulujeme! Najbližšie Maroša môžete vidieť už 4. septembra na Pohári Slovanov v MALADINOVE! Taktiež tam zo Slovákov bude Denis Hanák alebo František Piros, najsilnejší Slovák!

Maroša na jeho výprave podporila obec Nová Lesná a taktiež i Slovenská asociácia silných mužov! Ďakujeme za jeho vzornú reprezentáciu nášho malého štátu!

______________________________________

POTVRDENÉ TERMÍNY PRE ROK 2021:

Už v priebehu najbližších dní sa dozviete opäť nové potvrdené preteky, ktoré počas leta pripraví Slovenská asociácia silných mužov. Zatiaľ tie potvrdené sú nasledovné:

_

Tatranský silák & Tatranský silák amatér - 2. kolo Slovenského pohára silných mužov - 28. august - POPRAD! Pretek pod taktovkou Petra Rekeneia a s podporou SASIM-u, na ktorom uvidíme opäť aj Slovenský pohár silných mužov!

_

Súťaž U105 + OPEN o "Pohár primátora mesta Kežmarok" - 29. august - KEŽMAROK

_

Pohár Slovanov - 04. 09. 2021 - MALADINOVO

_

Majstrovstvá Slovenska v ťahaní kamióna - 11. september - KUCHYŇA

DÁTUM NA TREBIŠOV JE 12. SEPTEMBER!

Slovenský pohár silných mužov - 12. september - TREBIŠOV - 3. kolo


_

Meč Matúša Čáka 2021 - 17. september - TRENČÍN


 

Sledujte náš webe, facebook alebo instagram! Želáme Vám veľa pozitívnych myšlienok a pevných nervov v týchto nezmyselných časoch! Spolu sme SLOVAKSTRONGMAN!

 

Sledujte nás na Facebooku
Strongmani
 Denis Hanák
 Narodený: 15. 04. 1991
 Viktória Balódi
 Narodená: 13. 02. 2000
ČLENSKÝ POPLATOK 2021!
Pripomíname o povinnosti každého pretekára uhradiť členský poplatok 10,-€ na prvej súťaži alebo zaslať na č.ú. SK2675000000004004470366 Ako poznámku uviesť meno pretekára. Ďakujeme. SASIM
(pridané 07. 06. 2021) | Archív noviniek
Strongmani
 Denis Hanák
 Narodený: 15. 04. 1991
ČLENSKÝ POPLATOK 2021!
Pripomíname o povinnosti každého pretekára uhradiť členský poplatok 10,-€ na prvej súťaži alebo zaslať na č.ú. SK2675000000004004470366 Ako poznámku uviesť meno pretekára. Ďakujeme. SASIM
(pridané 07. 06. 2021) | Archív noviniek
Partneri