Strongman show priniesla nové rekordy!
05.
Marec

Prvá marcová sobota patrila silným mužom, ktorí si dali „zraz“ v Dubnici nad Váhom. Pod záštitou primátora mesta, Jozefa Gašparíka a s pomocou generálneho partnera, p. Belobrada, zorganizovala Slovenská asociácia silných mužov slávnostné vyhodnotenie Stredoeurópskeho pohára za rok 2017.

Toto podujatie sa nazývva Strongman show a okrem predávania cien zúčastneným pretekárom sa na ňom nielen ustanovujú ale i prekonávajú silácke rekordy. Pôvodne sa malo podujatie zorganizovať ešte v roku minulom, no pre vyťaženosť sa to nestihlo a preto sa akcia konala na začiatku v marca. V dome kultúry v Dubnici nad Váhom sme videli zaujímavé čísla silákov!

Ako prvý sa divákom po vystúpení fitnessiek z oddielu Fitness Gabrhel (ktoré trénuje najúspešnejšia trénerka vo fitness na Slovensku, Marianna Holbová) a po speve Pavla Drapáka, predstúpil na javisko Volodymyr Tsifra. Ten chcel prekonať svoj minuloročný rekord v držaní 150 kilogramových kufrov na maximálnu výdrž. Pôvodných minuloročných 52,48s sa mu bohužiaľ nepodarilo prekonať a tak stále platí rekord v držaní týchto náčiní s daným časom 52,48s.

Druhú šou mal pripravenú František Piros. Ten sa síce nezúčastnil na pretekoch Stredoeurópskej ligy v roku 2017 ale chcel divákom ukázať silu svojich pliec a tricepsov. Oproti minuloročnému rekordu, keď zdvíhal kladu nad hlavu na maximálny výkon sa toho roku rozhodol pre zmenu. Nakoľko je v príprave na blížiace sa MSR v dvíhaní klady, zdvíhal základnú 130 kilovú kladu nad hlavu od ramien na počet opakovaní. Nový rekord tak činil neuveriteľných 16 vytlačení!

Jediná žena medzi obrami, najsilnejšia Slovenska Janka Vašková taktiež prišla predviesť svoju silu. Medzi dvoma lavičkami keď na jednej mala chrbát a na druhej vyložené nohy, si zaumienila, že na svojom trupe, ktorý bol nad zemou bez akejkoľvek opory udrží 200 kilogramov po dobu 10tich sekúnd! Postupne sa pridávali 25 kilogramové kotúče a Janka túto vytýčenú métu dosiahla a ustanovila tak nový rekord!

Na záver sa predstavili najväčší a najťažší siláci, ktorí prišli do Dubnice. Súboj Čestmíra Šímu a Rafala Kobylarza sme mohli zhliadnuť i v minulom roku, keď súperili o najťažší zdvih činky na mrtvý ťah. Toho roku si ale pripravili niečo zaujímavejšie. Dvíhali nápravu (hrubú osku, tyčku) taktiež na mrtvý ťah ale nadhmatom! A to bez použitia trhačiek! Počiatočná váha činila 140 kilogramov až postupne ostal na výkon iba Čestmír Šíma, ktorý zodvihol neuveriteľných 260 kilogramov! Zapísal tak nielen rekord Asociácie Európsky pohár silákov ale i prekonal svetový rekord v tejto netradičnej disciplíne. Do výšky kolien zodvihol i 280 kíl, no na vystretie mu už neostalo veľa sily a pevne veríme, že túto váhu prekoná na ďaľšej strongman show!

Záver opäť patril vystúpeniu fitnessiek či spevu Pavla Drapáka. Ďakujeme všetkým zúčastneným, ktorí pretekali na Stredoeurópskom pohári v roku 2017, jeho víťazom sa stal po prvý krát Rafal Kobylarz. Druhé miesto v roku 2017 patrilo Volodymyrovi Tsifrovi, tretie Čestmírovi Šímovi. Ďakujeme i všetkým partnerom, ktorí pomáhali počas roka na tomto profesionálnom pohári a aj všetkým ktorí napomohli k zdarnému priebehu Strongman show 2017. Samozrejme vďaka patrí aj primátorovi mesta Dubnica nad Váhom, Jozefovi Gašparíkovi, ktorý nám nesmierne napomohol k ukutočneniu tohto vyhodnotenia v jeho meste. V neposlednom rade ďakujeme generálnemu partnerovi, p. Belobradovi, ktorý zastrešil túto akciu. Najbližšie sa vidíme na majstrovstvách Slovenska v dvíhaní klady, ktoré sa uskutoční už 28. apríla v Bratislave!

Sledujte nás na Facebooku
Strongmani
 Denis Hanák
 Narodený: 15. 04. 1991
 Viktória Balódi
 Narodená: 14. 02. 2000
ČLENSKÝ POPLATOK 2021!
Pripomíname o povinnosti každého pretekára uhradiť členský poplatok 10,-€ na prvej súťaži alebo zaslať na č.ú. SK2675000000004004470366 Ako poznámku uviesť meno pretekára. Ďakujeme. SASIM
(pridané 07. 06. 2021) | Archív noviniek
Strongmani
 Denis Hanák
 Narodený: 15. 04. 1991
ČLENSKÝ POPLATOK 2021!
Pripomíname o povinnosti každého pretekára uhradiť členský poplatok 10,-€ na prvej súťaži alebo zaslať na č.ú. SK2675000000004004470366 Ako poznámku uviesť meno pretekára. Ďakujeme. SASIM
(pridané 07. 06. 2021) | Archív noviniek
Partneri