Športfestival opäť nesklamal!
20.
November

Trenčianske výstavisko Expo center bolo v sobotu 17. novembra dejiskom nevšedného multi športového podujatia – ŠPORTFESTIVALU 2018. Na prehliadke neolympijských športov sa stretlo niekoľko desiatok vynikajúcich slovenských športovcov, medailistov z MS, ME, či už iných významných podujatí, ktorí príkladne reprezentujú svoju krajinu v menej populárnych športoch. O organizáciu akcie sa i v tomto roku postaral Michal Čapla, Milan Gabrhel a Pavol Guga. 

V pavilónoch výstaviska sa na športoviskách  vystriedalo vyše  500 pretekárov, ktorí svojimi výkonmi prispeli ku skvelej atmosfére podujatia. Diváci mohli  zhliadnuť najlepších strongmanov, trojbojárov, kulturistov, bikiny fitnessky, fitness detí, silných mužov, taekwondistov, lukostreľcov, horolezcov, boccistov, thajských boxerov, šípkárov, historických strelcov, či športovkyne so švihadlami. Okrem exhibičných súťaží  boli pripravené zaujímavé prezentačné stánky. Športfestival naberá na popularite a návštevníkov opäť prišlo viac ako po minulé roky. Počas dňa sa svojou Road show prezentoval aj Slovenský olympijský tím, ktorý ako spoluorganizátor podujatia s Konfederáciou športových zväzov SR a Slovenskou asociáciou silných mužov nemalou mierou prispel k úspechu celého Športfestivalu.  

Pohár Slovanov si po zdolaní piatich testov sily, vybojoval ukrajinec Ivan Derkač pred ďaľším ukrajincom, Denisom Berezhnikom. Bronz prekvapivo získal Martin Lovíšek! Celé podujatie moderoval skvele pripravený Róbert Kreana, rozhodcom bol profi strongman, Konstantin Iljin. Nešťastne skončil pretek pre Pavla Horňáka, ktorý až do záverečnej disciplíny bojoval o cenný kov, jeho snahu mu prekazilo natiahnutie stehna pri dvíhaní prvej gule. Ďakujeme všetkým pretekárom, ktorí prišli a každému, čo napomohol k podujatiu "Pohár Slovanov amateur". Najbližšie sa vidíme už 8. decembra v Nemšovej, kde vyhodnotíme Stredoeurópsky pohár spolu so Slovenským pohárom. Viac info už čoskoro! Strongman show sa blíži!

Vyvrcholením Športfestivalu  bol už 16. ročník galavečera Večera hviezd, na ktorom vyhlásili najúspešnejších športovcov SR v neolympijských športoch, resp. disciplínach. Najlepším neolympijským športovcom SR za rok 2018 sa stal historický strelec Štefan Ernst pred armwrestlerkou Luckou Debnárovou a orientačným pretekárom Jánom Furuczom. Hodnotné ceny si prebrali aj ostatní laureáti. Osobitnú cenu za celoživotný prínos v oblasti umenia, resp. športu dostal spevák Dušan Grúň a športová legenda, futbalista Karol Dobiáš. Špeciálne ocenenie za dlhoročný podiel na  Športfestivale získal Ladislav Huňady za taekwondo, v kultúrnej časti vystúpila o.i. speváčka Ema Drobná, večer moderoval Slavo Jurko. Na podujatí sa zúčastnil aj prezident Slovenského olympijského výboru, Anton Siekel, ktorý odovzdal ceny najlepším spolu s Marianom Kukumbergom (prezident KŠZ SR), Michalom Čaplom (viceprezident KŠZ SR), Zdenkom Krížom (viceprezident SOV) a Milošom Tomášom (generálny riaditeľ sekcie športu MŠVVaŠ SR).

Poradie najúspešnejších športovcov SR za rok  2018  v neolympijských športoch, resp. disciplínach

Jednotlivci:  1. Štefan ERNST (historická streľba), 2. Lucia DEBNÁROVÁ (pretláčanie rukou), 3. Ján FURUCZ (orientačné športy) 4. – 10. miesto:  Jozef BOŠANSKÝ (lukostreľba),  Veronika CMÁROVÁ (kickbox),  Monika CHOCHLÍKOVÁ (kickbox),      Vladimír JURZA (historická streľba), Marek KARLÍK (kickbox), Pavol LISÝ (GO),      Richard VARGA (šprint triatlon).  

Juniori (bez poradia): Barbora BAJČIOVÁ (pretláčanie rukou), Viktor GAŽÍK (šach), Kristián MRVA (biliard). 

Kolektív: Zmiešané družstvo SR U18 v bocci. 

Krátke video z podujatia.

Ďakujeme všetkým partnerom, športovcom, športovým zväzom, návštevníkom, Slovenskému olympijskému tímu, Konfederácii športových zväzov a každému jednému, čo napomohol k zdarnému priebehu ôsmeho ročníka festivalu neolympijských športov - ŠPORTFESTIVALU! Pevne veríme, že o rok sa vidíme na jeho deviatej kapitole. 

Sledujte nás na Facebooku
Strongmani
 Ľubomír Griglák
 Narodený: 27. 02. 1989
 Viktória Balódi
 Narodená: 14. 02. 2000
Členské poplatky na rok 2019!
Pripomíname o povinnosti každého pretekára uhradiť členský poplatok 10,-€ na prvej súťaži alebo zaslať na č.ú.SK2675000000004004470366. Ako poznámku uviesť meno pretekára. Ďakujeme. SASIM
(pridané 20. 01. 2019) | Archív noviniek
Strongmani
 Ľubomír Griglák
 Narodený: 27. 02. 1989
Členské poplatky na rok 2019!
Pripomíname o povinnosti každého pretekára uhradiť členský poplatok 10,-€ na prvej súťaži alebo zaslať na č.ú.SK2675000000004004470366. Ako poznámku uviesť meno pretekára. Ďakujeme. SASIM
(pridané 20. 01. 2019) | Archív noviniek
Partneri