Slovenský pohár - X-fit cup - report 1/3!
07.
Október

Slovenský pohár silných mužov už od svojho vzniku slúži mladým perspektívnym silákom, aby si okúsili súťaženie v netradičných strongman disciplínach. Tento rok písal už svoju trinástu kapitolu a niesol názov – X fit cup. Celkovo sa pretekalo v siedmych mestách.

Prvé kolo bolo tradične v Prešove, druhé v Púchove, tretie v Trenčianskych Tepliciach, štvrté v Piešťanoch, piate v Kežmarku, šieste v Brezne a siedme, finálové, v Lučenci. Z víťazstva sa radoval Denis Hanák /5x/, Tomáš Galbo a Arnold Ferencz. Celkovo sa v pohári vystriedalo dvadsaťdva silákov. Najpočetnejšie to bolo ako vždy na prvom kole /14 silákov/, najmenej prišlo do Kežmarku /4 siláci/, z čoho sme ostali celkom sklamaní. Snažíme sa disciplíny obmienať, váhy postupne navyšovať, aby prechod k profíkom nebol až taký citeľný. Samozrejme, prihliadame aj na nováčikov či slabších chlapcov, preto niesú niektoré váhy vobec prehnané.

Systém bodovania je taký, že víťaz berie 12 bodov, posledný získa bod jeden. Ak sa na preteku zúčastní viac ako 12 chlapcov, ostatní bohužiaľ odchádzajú bez bodového zápisu. Tak to bolo i v Prešove, kde ostali dvaja bez bodu a v Púchove jeden. V prvej časti nášho rebríčka X-fit pohára si priblížime miesta 22. až 14.

22.Ledeczky Sanyi 0b

- Sanyi sa v prvom kole nešťastne zranil pri dvíhaní nápravy a nebyť toho, určite by sme ho videli na viacerých kolách a získal by ďaleko viac bodov.

21.Michal Ďuriš 0b

- Michalovi prvé kolo rozhodne nesadlo, prišiel ako neskúsený pretekár, mal sa zúčastniť určite viacerých kôl a nabrať skúsenosti, nakoľko súťaž je vždy lepšia ako klasický tréning.

20. Michal Golenovský 1b

- taktiež i Michal Golenovský prišiel na prvé kolo bez skúseností, veľká škoda, že sa nepredviedol i na iných pretekoch, snáď ho v budúcom roku uvidíme súťažiť viackrát.

19.Róbert Rojko 1b

- silák Robo prišiel do Púchova ako úplny nováčik, v ostatných kolách sme ho nevideli, napriek prihláseniu na finále sa v Lučenci nepredstavil.

18.Vladimír Šmýkal 4b

- zúčastnil sa predsezónneho strongman semináru a prišiel na dve kolá v tomto roku, v zimnej príprave musí zapracovať, aby dokázal zbierať viac bodov

17.Tomáš Pavlech 5b

- v Piešťanoch to bola jeho premiéra a rozhodne nesklamal, ako najľahší pretekár sa rozhodne nestratil a dúfame, že v budúcom roku ho uvidíme viackrát

16.Peter Očovay 5b

- škoda, že sa Peťo ukázal iba v Prešove, patrí medzi tradičných pretekárov a silovo patrí medzi skvelých pretekárov, snáď sa v budúcom roku predstaví na súťažiach viac

15.Dávid Tóth 7b

- i on sa predstavil iba na jednom kole, jeho silnou stránkou sú hlavne tlakové disciplíny, škoda, že sa nepredstavil na viacerých kolách

14.Mário Druska 7b

- nešťastne sa zranil v Púchove, rozhodne by pozbieral viac bodov, keby sa mu to nestalo, v nasledujúcom roku bude určite na vyššej priečke.

V ďaľšom reporte si prejdeme silákov od miesta 13. až po 7. Sme veľmi radi každému silákovi, ktorý sa nebojí zúčastniť našich pretekov. Je rozdiel pridávať tréningové videá, ukájať si ego zdvihnutými váhami na instagrame a rozdiel prísť a skúsiť si päť či šesť disciplín v ostrej súťaži! Preto sa nebojte, príďte a ukážte sa čo je vo Vás!

Sledujte nás na Facebooku
Strongmani
 Denis Hanák
 Narodený: 15. 04. 1991
 Viktória Balódi
 Narodená: 14. 02. 2000
Členský poplatok pre rok 2020!
Pripomíname o povinnosti každého pretekára uhradiť členský poplatok 10,-€ na prvej súťaži alebo zaslať na č.ú. SK2675000000004004470366 Ako poznámku uviesť meno pretekára. Ďakujeme. SASIM
(pridané 13. 01. 2020) | Archív noviniek
Strongmani
 Denis Hanák
 Narodený: 15. 04. 1991
Členský poplatok pre rok 2020!
Pripomíname o povinnosti každého pretekára uhradiť členský poplatok 10,-€ na prvej súťaži alebo zaslať na č.ú. SK2675000000004004470366 Ako poznámku uviesť meno pretekára. Ďakujeme. SASIM
(pridané 13. 01. 2020) | Archív noviniek
Partneri