Sezóna 2021 plná nováčikov!
25.
December

Milí fanúšikovia silových športov. Ako sme spomenuli v predošlom článku, budeme sa Vám prihovárať krátkym reportom ak sa bude dať, každý týždeň. Sezóna 2021 dopadla mimoriadne úspešne, dokázali sme pripraviť všetky majstrovské akcie a nejaké sme i pridali /MSR U80kg/, padli i nové rekordy. Je to naozaj obdivuhodné, nakoľko nás všetkých do mája obmedzovali nariadenia voči šíreniu COVID-19. I v tomto roku sme navštívili nové mestá a obce, ako Nové Zámky, Trebišov či Kuchyňu. Najviac z tohto roku nás ale naplňuje rozrastajúca sa základňa silákov!

Počas roka sme na našich akciách videli množstvo nováčikov. Pripravili sme pre nich aj samostatné podujatie v Topoľčanoch, kde sa chlapci nedali zahanbiť a množstvo z nich predviedlo výkony hodné ostrieľaných pretekárov! Na MSR U105 v Topoľčanoch sme videli výkony od Hrbčeka či Hodinára, na MSR v dvíhaní klady prišlo množstvo dobrých pretekárov zo základňe v Komárne (ktorú skvele vedie Tomáš Horváth) ako napr. Pálffi, Kontás, Čonka, zo Záhoria zavítal Černý, ktorý sa nezľakol a prišiel aj na šampionát do Galanty.

Ako sme vyššie spomenuli, v Topoľčanoch bol samostatný pretek len pre nováčikov a v tomto trende by sme chceli pokračovať i o rok a taktiež pripraviť jeden pretek iba pre začiatočníkov v športe silných mužov. U „Žochárov“ sa predstavil Ako, Wiesenganger, Minárech, Tlstý, Divinský, Kútnik, Bernát, Litera, Horniaček, Kekéty, Krásny či Klukavý.

Slovenský pohár silných mužov mal toho roku tri kolá a na tom úvodnom prišli borci ako Lichý či Pintér. Silák Lichý absolvoval jedno kolo už v minulom roku /Poprad/, Pintér bol v siláckej lige novicom. Jeho silová predispozícia z trojboja mu ale náramne pomohla ku skvelým výkonom! Medzi silákmi Slovenska sa mu zapáčilo a videli sme ho i na záverečnom preteku sezóny /LMS num.1/ či na sústredení silákov v MALADINOVE.

Ku konci sezóny sa ako zjav na našich pretekoch predstavil Ondrej Boruta. Jeho štart bol v skutku fenomenálny, zvíťazil ako na kole SP v Poprade, tak i na pohári v Kežmarku a zlatý hatrick zavŕšil na záverečnom kole SP v Trebišove. Získal aj bronz na historickej akcii Meč Matúša Čáka, kde dostal pozvanie za jeho výborné výkony! Záver vyšperkoval prvenstvom v kategórii na LMS num1 a právom ho môžeme označiť za „Nováčika sezóny“. Je v ňom obrovský potenciál a už teraz sme zvedaví, čo predvedie v nasledujúcom roku!

Keď sme spomenuli MMČ 2021, na jeho štart sa postavil aj majster Slovenska v ťahaní kamióna z roku 2019, Štefan Nagy. V minulom roku ho sužovali zranenia a vrátil sa vo veľkom štýle, keď dokázal vyhrať toto prestížne podujatie. Získal tak licenciu profi pretekára SASIM-u! Nesmieme zabudnúť aj na kategóriu masters, kde sme v tomto roku udelili prvé medaile a to pre siláka Baboľa či Klobušického, ktorí statočne pretekali na Last Man Standing num1! Na tejto akcii sa taktiež predstavilo niekoľko novicov ako Mikel, Klukavý, Drexler či Škríb.

Naozaj ďakujeme každému jednému z pretekárov, že prišli na naše preteky a predviedli svoje výkony! Pevne veríme, že i v nasledujúcom roku uvidíme nové tváre na našich akciách! Taktiež sme radi za každého fanúšika, ktorý nás podporuje na našich aktivitách po celom Slovensku! Už teraz sa tešíme na nové akcie, novú sezónu, nové preteky! Vidíme sa čoskoro priatelia! Veľa sily prajeme, spolu sme SLOVAKSTRONGMAN!

 

 

ŠPORTFESTIVAL presunutý na 29. január! Pevne veríme, že situácia nám dovolí stretnúť sa s Vami a pripraviť sviatok neolympijských športov!

Blíži sa koniec roka, budeme bilancovať a rekapitulovať zorganizované akcie. Napíšeme si niečo o pripravovaných podujatiach a pevne veríme, že sa čoskoro stretneme na pretekoch v roku 2022! Zatiaľ Vám želáme silné zdravie, pevné nervy a hlavne šťastné a pohodové chvíle v týchto kovidových časoch! My ako komunita musíme byť súdržní a snažme sa spoločne zachovať ľudskosť medzi nami, nakoľko tá sa už v poslednej dobe vytráca...

Tešíme sa na spoločné stretnutie s Vami! Váš - náš - SLOVAKSTRONGMAN tím!

Sledujte nás na Facebooku
Strongmani
 Denis Hanák
 Narodený: 15. 04. 1991
 Viktória Balódi
 Narodená: 13. 02. 2000
ČLENSKÝ POPLATOK 2021!
Pripomíname o povinnosti každého pretekára uhradiť členský poplatok 10,-€ na prvej súťaži alebo zaslať na č.ú. SK2675000000004004470366 Ako poznámku uviesť meno pretekára. Ďakujeme. SASIM
(pridané 07. 06. 2021) | Archív noviniek
Strongmani
 Denis Hanák
 Narodený: 15. 04. 1991
ČLENSKÝ POPLATOK 2021!
Pripomíname o povinnosti každého pretekára uhradiť členský poplatok 10,-€ na prvej súťaži alebo zaslať na č.ú. SK2675000000004004470366 Ako poznámku uviesť meno pretekára. Ďakujeme. SASIM
(pridané 07. 06. 2021) | Archív noviniek
Partneri