O pohári Slovanov a slávnostnom vyhodnotení!
25.
November

Súčasťou ôsmeho, nedávno skončeného ročníka podujatia Športfestival boli, ako býva zvykom, aj silní muži. Práve od vzniku festivalu neolympijských športov sú medzi hlavným denným programom strongman alebo strongwoman podujatia. Tento rok sa napriek nepriaznivo vyvinutej situácii v Púchove, odohral Pohár Slovanov, určený hlavne pre amatérskych pretekárov.

Na štart sa tak postavilo desať borcov. Podujatie moderoval Róbert Kreana, na regulérnosť dohliadal Konstantin Iljin. Organizátori akcie Milan Gabrhel a Pavol Guga pripravili pre pretekárov päť náročných testov sily.

O víťazstvo prišiel zabojovať napríklad Pavol Horňák, ktorého počas sezóny sužovali zranenia, Ludvík Lang, víťaz Česko-Slovenského pohára U105 na Štrbskom Plese alebo Ivan Derkač z Ukrajiny. Posledný menovaný uchmatol víťazstvo hneď v úvodnom teste, kde si poľahky poradil so 130 kilovou kladou, ktorý zodvihol šesťkrát a plný bodový zisk si pripísal aj v nosení páru 150 kilových kufrov na vzdialenosť 15 metrov!

V oboch disciplínach a dokonca aj v tretej (mrtvé ťahy s osobným automobilom do AUTO MP) skončil na druhom mieste druhý Ukrajinec, Denis Berezhnik, ktorý prišiel na Slovensko vôbec prvýkrát a pevne veríme, že nie posledný, nakoľko je skvele silovo pripravený i na ťažšie skúšky.

Náš, Pavol Horňák, si napravil chuť po nezdare v úvodných troch testoch na štvrtom. Prevracanie pneumatiky sprehľadom vyhral a pripísal si dôležité body. Za ním so sklzom desať sekúnd, zaostal Martin Lovíšek, ktorý ale prekvapivo živil nádej na medailové umiestnenie.

V závere pri vykladaní gulí (130150,150kg) si nešťastne natrhol stehenný sval Horňák a pripravil sa tak o pódiové umiestnenie. Víťazom sa stal Berezhnik pred Derkačom a Lovíškom. A práve títo traja borci si aj rozdelili cenné kovy. Víťazom Pohára Slovanov sa tak stal Ivan Derkač pred Denisom Berezhnikom. Najlepší so Slovákov bol Martin Lovíšek, pre ktorého to bolo cenné umiestnenie medzi pretekármi bez váhového obmedzenia (M.L. preteká prevažne v kategórii U90kg)!

Ďakujeme všetkým zúčastneným pretekárom za skvelé silové výkony. Najbližšie všetkých účastníkov Stredoeurópskeho i Slovenského pohára pozývame do Nemšovej, kde 8.12. počas Strongman show vyhodnotíme obe podujatia. Okrem vyhodnotenia je pripravené aj dekorovanie nového profesionála (Zsolt Zlatner), spev Paľa Drapáka či iné vystúpenia. Pozvaní pretekári sa pokúsia vytvoriť nové Európske rekordy. Celú akciu bude moderovať Jožo Pročko!

Pre silákov bude pripravený diplom plus vecná cena za účasť. Pre prípravu ocenení napíšte email na sekretar@slovakstrongman s predmetom správy NEMŠOVÁ. Veríme, že sa stretneme v hojnom počte a uzavrieme tak sezónu 2018! Tešíme sa na Vás už v sobotu, 8.12. v Nemšovej od 16-tej hodiny!

Sledujte nás na Facebooku
Strongmani
 Zsolt Zlatner
 Narodený: 12. 12. 1987
 Viktória Balódi
 Narodená: 14. 02. 2000
Členské poplatky na rok 2019!
Pripomíname o povinnosti každého pretekára uhradiť členský poplatok 10,-€ na prvej súťaži alebo zaslať na č.ú.SK2675000000004004470366. Ako poznámku uviesť meno pretekára. Ďakujeme. SASIM
(pridané 20. 01. 2019) | Archív noviniek
Strongmani
 Zsolt Zlatner
 Narodený: 12. 12. 1987
Členské poplatky na rok 2019!
Pripomíname o povinnosti každého pretekára uhradiť členský poplatok 10,-€ na prvej súťaži alebo zaslať na č.ú.SK2675000000004004470366. Ako poznámku uviesť meno pretekára. Ďakujeme. SASIM
(pridané 20. 01. 2019) | Archív noviniek
Partneri