Novinky od SASIM-u!
30.
Október

Pozdravujeme Vás naši siláci, siláčky či fanúšikovia! Situácia ohľadom nášho COVID-u neutícha, naďalej sa nám sfarbuje Slovensko ako listy na stromoch počas práveaktuálneho jesenného počasia. Štvrté kolo Slovenského pohára definitívne nebude a tak v Maladinove vyhodnotíme nového profesionála (Márius Babkovič), ktorý po troch kolách pozbieral najviac bodov! Okrem neho postúpi do profi tímu aj Štefan Nagy! Ten fenomenálnym víťazstvom na Meči Matúša Čáka dokázal, že si zaslúži právo pretekať a reprezentovať na profesionálnych pretekoch! Výkonný výbor SASIM-u tak rozhodol o udelení dvoch licencií pre profíkov v tomto roku!

Môžeme skonštatotvať, že sezóna 2021 sa vydarila! Pripravili sme majstrovstvá Slovenska vo všetkých váhových kategóriách, pridali sme najľahšiu váhu, do 80 kíl a členská základňa sa nám rozrástla o nových silákov. Prvýkrát (rozhodne nie posledný), sme pripravili i súťaž pre nováčikov, ktorá mala taktiež skvelý úspech i ohlas. Známi sú i držitelia Pohára Slovanov (Maroš Štefaňák) či Meča Matúša Čáka (Štefan Nagy). V zahraničí nás skvele reprezentovali Lukáš Ferjanc, Tomáš Mašlonka či Maroš Štefaňák. 

Na október sme pre Vás pripravili novinku v podobe dvoch akcií. Prvá bude súťaž v tlaku klady a mŕtvom ťahu, druhou je sústredenie. Najskôr o súťaži. 

SASIM

Last Man Standing

num.1

Termín tejto akcie je stanovený na 23. október 2021 a akcia sa bude organizovať vo FITNESS GABRHEL na Opatovskej 15, v Trenčíne. Pôjde o maximálny výkon v dvoch silácky obľúbených disciplínach. 

Dvíhanie klady na maximum. Základná váha začína na 85 kilogramoch a postupne sa bude pridávať po 5 kg. Oba uzávery majú spolu 5 kíl, preto kvôli bezpečnosti sa nišžia váha priložiť bez uzáverov nedá. 

Mrtvé ťahy na maximum. Základná váha bude začínať na 200 kilogramoch a postupne sa bude pridávať 10 kíl. Povolené sú trhačky i dres. Ťahá sa klasicky, nie sumo. 

V oboch disciplínach sa vyhodnotí podľa prihlásených chlapcov váhová kategória. Tých je celkovo päť a to:

U80kg - U90kg - U105kg - U120kg - OPEN

Samozrejme, nie každý musí absolvovať každú váhu. Napr. ak sa na klade bude začínať na 85kg a niekto chce začať na 100kg, pôjde na rad až vtedy. Pretekár má na svoj pokus jednu minútu, pokiaľ danú métu nezdvihne, v preteku končí. Z celkového počtu prihlásených sa zrátajú výkony v oboch disciplínach a na wilksov prepočet sa určí silák s najlepším výkonom - TOTAl. Pri výkone v dvihu klady je možné i získať národný rekord v danej disciplíne!

Tak trénujte, pripravujte sa a prihlasujte sa na email: sekretar@slovakstrongman.sk , predmet správy LMS1. Štartovné sa toho roku nevyberalo na ani jednom preteku. Boli sme zhovievaví a chápali sme neľahkú kovidovú situáciu. Okrem Nových Zámkoch, kde sme boli súčasťou festivalu, sme nikde nedávali štartovný poplatok.

Tu na tejto akcii ale bude a to 10€. Týchto 10 euro bude použitých ako členský poplatok pre rok 2021, ktorý je potrebné uhradiť. Snáď Vás to nijak neodradí a stretneme sa v hojnom počte!


_______________________________________

SÚSTREDENIE SASIM

Výkonný výbor sa rozhodol odmeniť pretekárov, ktorí s nami boli počas tohto roka na našich podujatiach skvelou novinkou! Tou je tréningové sústredenie Slovenskej asociácie silných mužov spojené s vyhodnotením Slovenského pohára a dekorovaním profesionálov. SÚSTREDENIE BUDE 30. 10. 2021!

Pozývame Vás preto do rezortu MALADINOVO!

Program sústredenia:

- príchod 30. 10. do 14:00

- tréning disciplín od 14:30 do 17:30

- wellness do 18:50

- spoločná večera s vyhodnotením o 19:00

- voľné posedenie od 21:00

- raňajky 31. 10. a rozlúčenie pri káve

 

Pretekári, ktorí pretekali počas roka sa môžu nahlásiť na email: sekretar@slovakstrongman.sk s predmetom správy MALADINOVO. 

!UBYTOVANIE, WELLNESS A VEČERU/RAŇAJKY HRADÍ PRETEKÁROM SASIM!

- nápoje si hradí každý silák samostatne

- doprovod -hradí si každý silák samostatne, vieme prispôsobiť cenu

Pevne veríme, že sa dané sústredenie vydarí a započneme tak skvelú a príjemnú tradíciu na záver každej našej sezóny! Tešíme sa na Vás siláci!

______________________________________

A poslednou novinkou je termín akcie

ŠPORTFESTIVAL - 4. 12. 2021

Výstavisko EXPO Center Trenčín


Sledujte nás na Facebooku
Strongmani
 Denis Hanák
 Narodený: 15. 04. 1991
 Viktória Balódi
 Narodená: 13. 02. 2000
ČLENSKÝ POPLATOK 2021!
Pripomíname o povinnosti každého pretekára uhradiť členský poplatok 10,-€ na prvej súťaži alebo zaslať na č.ú. SK2675000000004004470366 Ako poznámku uviesť meno pretekára. Ďakujeme. SASIM
(pridané 07. 06. 2021) | Archív noviniek
Strongmani
 Denis Hanák
 Narodený: 15. 04. 1991
ČLENSKÝ POPLATOK 2021!
Pripomíname o povinnosti každého pretekára uhradiť členský poplatok 10,-€ na prvej súťaži alebo zaslať na č.ú. SK2675000000004004470366 Ako poznámku uviesť meno pretekára. Ďakujeme. SASIM
(pridané 07. 06. 2021) | Archív noviniek
Partneri