Najsilnejším Slovákom po roku opäť Piros!
27.
Júl

Na letisko do Sládkovičova si to namierili silní muži Slovenska, aby si pomerali svoje sily a zabojovali o titul „Najsilnejší Slovák“, pre rok 2020. Pod organizačnou taktovkou Marek Tóth – František Piros a SASIM-u, sme tak 25. júla spoznali majstra Slovenska silných mužov.

Svoj prvý národný titul z vľaňajška obhajoval Piros. V ceste za jeho druhým ziskom bolo šesť náročných testov sily a osem sedem silákov. Na podujatí bol prítomný aj prezident SASIM, Milan Gabrhel či prezident WUAP, Rudolf Siska. Na regulárnosť dohliadal medzinárodný rozhodca, Pavol Guga.

Na štart sa postavil, no ešte pred začiatkom pre zranenie nešťastne odstúpil Rado Kollár. Ostatní sa statočne pasovali s disciplínami. Do Sládkovičova prišiel Arnold Ferencz, Denis Hanák, Mário Fuska, Mário Babkovič či aktuálny majster SR U105kg, Patrik Zelezka. Doplnili ich spoluorganizátori podujatia, Marek Tóth a František Piros.  Napriek dostatočnému času na prípravu, spôsobeného udalosťami okolo COVID-19, bohužiaľ viac silákov neprišlo.

Úvod siláckych podujatí tradične patrí tlakovým disciplínam. Nebolo tomu inak ani tentokrát a borci mali za úlohu v čo najkratšom čase zodvihnúť dvakrát 130-kilovú a dvakrát 150-kilovú kladu. Tretí z majstrovstiev sveta a rekordér Česko-Slovenska v kráľovskej disciplíne LOGLIFT, Feri Piros, si na úvod pripísal plný počet bodov, nasledoval ho Patrik Zelezka, ktorý taktiež vyniká v dvíhaní klady. Tretí na začiatok preteku skončil Marek Tóth.

Fenomenálny Piros bral plný bodový zisk následne i v nosení páru 135 kilogramových kufrov a prevráteniu 400 kilogramovej pneumatiky, taktiež aj v prenášaní 450 kilogramového superyoku, zodvihol najviac čelných drepov s váhou 200 kíl /7x/, predviedol najviac opakovaní s viking pressom /15x/ či najrýchlejšie potiahol kamión aj s prívesom. Systémom štart – cieľ opanoval národný šampionát a po druhýkrát sa stal najsilnejším Slovákom a teda majstrom Slovenska silných mužov pre rok 2020. Svojim výkonom potvrdil, že patrí nielen medzi najlepších pretekárov na Slovensku ale i v Európe. Pevne veríme, že toho roku ešte ukáže svoju silu na nejednom preteku.

Druhé miesto a vicemajstrom pre rok 2020 sa stal Marek Tóth. Skvele pripravený nastupoval na každú disciplínu a technicky bezchybne zbieral bod za bodom a pripísal si tak svoje najlepšie umiestnenie na majstrovskom preteku! Bronzová medaila skončila právom v rukách Patrika Zelezku. Váhou patrí medzi najľahších v štartovom poli, no silovo medzi tých najlepších. Jeho náročné tréningy pretavil do svojho doposiaľ najlepšieho umiestnenia na národnom šampionáte. Pevne veríme, že Paťo pôjde s výkonmi stále hore a v budúcnosti bude mať tak Slovensko prvého svetového šampióna v strednej váhe U105kg!

Mimochodom, Patrika Zelezku môžete najbližšie vidieť na podujatí Victoria Cup v Trnave ( VICTORIA CUP ), už v sobotu, 1. augusta, kde sa bude neoficiálne pokúšať prekonať Slovenský rekord v zdvihu klady v kategórii U105!

Nepopulárne ale zaslúžené štvrté miesto získal Arnold Ferencz. Nebyť zaváhania na čelnom drepe, mohol byť súboj o tretie miesto oveľa zaujímavejší. I tak Arni predviedol skvelý výkon. Piaty skončil prekvapivo Mário Babkovič. Silovo skvele pripravený pretekár dopláca na technické chyby, ktoré ho stoja lepšie umiestnenie. Ak dobehne tento svoj nedostatok, budú jeho umiestnenia oveľa lepšie. Šiesty skončil Denis Hanák. Miesto, s ktorým určite nieje ani on sám spokojný. O lepšie umiestnenie sa pripravil svojimi zaváhaniami ako na klade, tak i na viking presse či čelnom drepe. Rozhodne nesklamal, prišiel a súťažil, no v Sládkovičove mal na viac! Pretekár Mário Fuska nenačasoval správne prípravu a na pretek prišiel nie v optimálnej pohode. Nevzdal sa a bojoval až do konca. Sme radi, že sa nebál postaviť na štart a okúsil náročnosť preteku. Ôsmy borec, Rado Kollár, sa nečakane zranil pri rozcvičke, no dúfame, že sa dá čoskoro do poriadku a uvidíme ho už 2. augusta na MSR U90 v Piešťanoch!

Výsledky: 1.František Piros 42b – majster SR, 2.Marek Tóth 30,5b, 3.Patrik Zelezka 21,5b, 4.Arnold Ferencz 20b, 5.Mário Babkovič 11,5b, 6.Denis Hanák 9b, 7.Mário Fuska 6,5b, 8.Rado Kollár – zranil sa počas rozcvičky

Ďakujeme Marekovi Tóthovi a Františkovi Pirosovi za ich aktívnu prípravu podujatia, ich partnerom, všetkým pretekárom, ktorí sa nebáli okúsiť náročnosť disciplín a neostali len pri výkonoch na sociálnych sieťach a prišli do Sládkovičova. Pevne veríme, že sa ešte s viacerými toho roku stretneme na nejakom podujatí Slovenskej asociácie silných mužov! Veľa sily a najbližšie sa vidíme v nedeľu, 2. augusta v Piešťanoch, kde sa budú organizovať majstrovstvá Slovenska silných mužov do 90 kilogramov!

Sledujte nás na Facebooku
Strongmani
 Denis Hanák
 Narodený: 15. 04. 1991
 Viktória Balódi
 Narodená: 14. 02. 2000
ČLENSKÝ POPLATOK 2021!
Pripomíname o povinnosti každého pretekára uhradiť členský poplatok 10,-€ na prvej súťaži alebo zaslať na č.ú. SK2675000000004004470366 Ako poznámku uviesť meno pretekára. Ďakujeme. SASIM
(pridané 07. 06. 2021) | Archív noviniek
Strongmani
 Denis Hanák
 Narodený: 15. 04. 1991
ČLENSKÝ POPLATOK 2021!
Pripomíname o povinnosti každého pretekára uhradiť členský poplatok 10,-€ na prvej súťaži alebo zaslať na č.ú. SK2675000000004004470366 Ako poznámku uviesť meno pretekára. Ďakujeme. SASIM
(pridané 07. 06. 2021) | Archív noviniek
Partneri