Na úvod pohára najsilnejší Babkovič!
10.
August

FOTO: Čo dnes - codnes.sk

V nedeľu, ôsmeho augusta, silní muži zavítali pred obchodné centrum KORZO do Prievidze. Organizovalo sa tu prvé kolo Slovenského pohára silných mužov. Po niekoľkých rokoch si tak obyvatelia baníckeho mesta Prievidza a návštevníci obchodného domu, mohli vychutnať podujatie strongmanov.

Generálnym partnerom bolo nákupné centrum Korzo, ktoré pripravilo skvelé podmienky pre borcov, na ktorých čakalo päť náročných testov sily. Úvodné dvíhanie nápravy, nosenie kufrov, mrtvé ťahy s osobným automobilom od FINAL-CD, držanie "baníckeho" kladiva v predpažení alebo kombinácia (dvíhanie 100 kilovej gule, 60 kilovej jednoručky a priťahovanie auta). Trojkombinácia nám nahradila na poslednú chvíľu atraktívne ťahanie kamióna, ktorý musel vycestovať pracovne do zahraničia.

Na štart sa z pôvodne prihlásených silákov postavilo osem skvele pripravených borcov. Nechýbali mená ako Kollár, Babkovič, Zelezka, Supák, Machala, Karička, ktorých doplnil Lichý a nováčik strongman ligy Pintér. Akciou sprevádzal prezident SASIM, Milan Gabrhel, na správnosť pokusov dohliadal medzinárodný rozhodca, Pavol Guga.

Tlakovú disciplínu poľahky vyhral Zelezka, pre ktorého váha 125 kíl na hrubej oske nepredstavuje žiaden problém. Plný bodový zisk si pripísal aj v trojkombinácii alebo držaní kladiva. V nosení kufrov bol najrýchlejší Babkovič, ktorý sa netají tým, že chce vyhrať všetky kolá alebo minimálne pozbierať najviac bodov a vybojovať profi status strongmana.

(nováčik Peter Pintér pri zdvíhaní auta)

Najviac bodov si pripísal aj v dvíhaní auta. Tam prekvapil výkonom Peter Pintér, pre ktorého to bola súťažná premiéra pod hlavičkou Slovenskej asociácie silných mužov. V Peťovi vidíme veľký potenciál, stačí iba nabrať skúsenosti a vylepšiť techniku prevedení v jednotlivých disciplínach a bude patriť k ašpirantom na popredné priečky!

Medzi viac ako 100 kilovými borcami sa nestratil ani Benjamín Machala. Okrem mrtvých ťahov, kde si pripísal nulu, nesklamal a skvele obstál v silnej konkurencii. Taktiež aj „veterán“ Peter Supák, ktorý zaváhal hlavne pri mrtvých ťahoch, skvelým finišom sa ale vyšvihol až na štvrtú konečnú pozíciu.

Bronz si pripísal Ladislav Lichý, zverenec Ferka Osziho. Ten oproti minulému roku nabral viac svalovej hmoty avyrovnaným výkonom získal medailu na prvom tohtoročnom preteku Slovenského pohára. Striebro získal Patrik Zelezka, ktorý určite predvedie ešte zlepšienie ku koncu sezóny. Zlato získal Babkovič, ktorý si brúsi zuby na to stať sa novým profi pretekárom Slovenska.

Súťaž sa nevydarila pre Rada Kollára, ktorého sužujú zranenia, no i tak sa nezvdal a bojoval až do konca preteku. Taktiež si „slabú chviľku“ vybral v Prievidzi Mário Karička. Ten sa pripravuje hlavne na svoj domáci pretek v Trebišove, kde siláci zavítaju po prvýkrát! Pôvodný termín 22. august sa ale asi pozmení. Budeme Vás včas informovať.

Výsledky: 1.Márius Babkovič 36b, 2.Patrik Zelezka 32b, 3.Ladislav Lichý 24,5b, 4.Peter Supák 24b, 5.Peter Pintér 19b, 6.Benjamín Machala 17b, 7.Mário Karička 13b, 8.Rado Kollár 12,5b

Nechýbali divácke súťaže, či pre mužov alebo pre deti. Obchodné centrum KORZO sa postaralo o skvelé ceny aj pre sledovateľov preteku! Naozaj ďakujeme, že sme sa mohli po rokoch vrátiť do Prievidze a pevne veríme, že sa o rok stretneme znova!

Ďakujeme obchodnému domu KORZO za podporu a pomoc pri organizácii prvého kola Slovenského pohára silných mužov a i našim partnerom podujatia - FINAL-CD, Deichmann, Pek Snack, A3 Sport, Dermacol, ALBI. Najbližšie sa siláci stretnú v Lúčkach na Lučanskom BOMBISOVI 14. 08. Pretek SASIM-u bude najbližšie 21. augusta v Nových Zámkoch, kde nás čaka NEW CASTLE Cup! Nech je sila s Vami priatelia!

______________________________________

POTVRDENÉ TERMÍNY PRE ROK 2021:

Už v priebehu najbližších dní sa dozviete opäť nové potvrdené preteky, ktoré počas leta pripraví Slovenská asociácia silných mužov. Zatiaľ tie potvrdené sú nasledovné:

_

New Castle cup U80/U90/U105 - 21. august - NOVÉ ZÁMKY

Prihlášky na sekretar@slovakstrongman.sk, predmet správy - Castle

DISCIPLÍNY: 1.Dvíhanie klady 85kg/100kg/110kg

2.Fingal do vystretých rúk/prehadzovanie U90kg&U105kg

3.Mrtvý ťah s nápravou 225kg/245kg/265kg

4.Yoke walk

ŠTARTOVNÉ - 10€ = cena vstupenky na OAGFF

Prihlášky na sekretar@slovakstrongman.sk - predmet CASTLE

Slovenský pohár silných mužov - TERMÍN UPRESNÍME ČOSKORO!!! - TREBIŠOV - 2. kolo

_

Tatranský silák & Tatranský silák amatér - 3. kolo Slovenského pohára silných mužov - 28. august - POPRAD! Pretek pod taktovkou Petra Rekeneia a s podporou SASIM-u, na ktorom uvidíme opäť aj Slovenský pohár silných mužov!

_

Pohárová súťaž U105- 29. august - KEŽMAROK

_

Pohár Slovanov - 04. 09. 2021 - MALADINOVO

_

Majstrovstvá Slovenska v ťahaní kamióna - 11. september - KUCHYŇA

_

Meč Matúša Čáka 2021 - 18. september - TRENČÍN


 

Sledujte náš webe, facebook alebo instagram! Želáme Vám veľa pozitívnych myšlienok a pevných nervov v týchto nezmyselných časoch! Spolu sme SLOVAKSTRONGMAN!

Sledujte nás na Facebooku
Strongmani
 Denis Hanák
 Narodený: 15. 04. 1991
 Viktória Balódi
 Narodená: 13. 02. 2000
ČLENSKÝ POPLATOK 2021!
Pripomíname o povinnosti každého pretekára uhradiť členský poplatok 10,-€ na prvej súťaži alebo zaslať na č.ú. SK2675000000004004470366 Ako poznámku uviesť meno pretekára. Ďakujeme. SASIM
(pridané 07. 06. 2021) | Archív noviniek
Strongmani
 Denis Hanák
 Narodený: 15. 04. 1991
ČLENSKÝ POPLATOK 2021!
Pripomíname o povinnosti každého pretekára uhradiť členský poplatok 10,-€ na prvej súťaži alebo zaslať na č.ú. SK2675000000004004470366 Ako poznámku uviesť meno pretekára. Ďakujeme. SASIM
(pridané 07. 06. 2021) | Archív noviniek
Partneri