Meč po druhýkrát pre Konstantina Iljina!
30.
Október

Historické zápolenie silných mužov bojujúcich o meč Matúša Čáka Trenčianského, je staré už 19 rokov. Od miléniového roku 2000 ho orgnaizuje Slovenská asociáciasilných mužov. V posledných rokoch preberá záštitu a podporuje toto podujatie predseda TSK, Jaroslav Baška. Súťažnou arénou bolo v posledných rokoch nádvorie Trenčianskeho hradu. Toho roku sa tam ale kvôli rekonštrukcii akcia neorganizovala. Náhradné priestory sme našli na prvom ročníku pivného festivalu Beerfest Trenčín.

Sleduj aftermovie z podujatia!

https://www.youtube.com/watch?v=sfF55f-0QLI

Ten organizovalo samotné výstavisko Expo center. Po dohode s hlavným organizátorom p.Melišom sa tak siláci predstavili ako súčasť programu pivárskeho festivalu v Trenčíne. Na štart sa nakoniec miesto pozvaných osem, postavilo dovedna desať borcov. Slovenskú štvoricu Marek Tóth, Maroš Štefaňák, František Piros a Ivan Hryhorovský doplnil Čech Jirko Žaloudek, Ukrajinci Konstantin Iljin a Ivan Derkač, Bielorus Voloďa Tsifra, Francúz Pierre Motal a Poliak Patryk Przybyla.

Úvod perfektne vyšiel Marošovi Štefaňákovi, pre ktorého to bola premiéra medzi najsilnejšími mužmi Európy. Technickou chybou stratil body František Piros, ktorý pomýšľal na primát z tohto podujatia. To potvrdil v dvíhaní 145 kilogramovej klady nad hlavu, kde poľahky nasúkal osem zdvihov. Na ich regulérnosť dohliadal medzinárodný rozhodca Pavol Guga, ktorý spoločne s moderátorom, viceprezidentom SASIM-u  Milanom Gabrhelom, celú akciu organizovali.

V prenášaní jarma na chrbte bol najrýchlejší Volodymyr Tsifra ktorý ťažký 350 kilový superyoke preniesol za neuveriteľných 15,18 sekundy. Druhý skončil Piros pred tretím Iljinom. Ten si napravil chuť pri predposlednom teste sily, ktorý dokázal ovládnuť. Bolo ním prevracanie 600 kilovej pneumatiky. Za ním prekvapivo skončil Poliak Przybyla, ktorý jednu z najťažším pneumatík, akú môžeme vídať na siláckych zápoleniach dvíhal dokonca bez ochranného opasku na chrbte! Až tretí v danom teste skončil Piros.

Záver patril dvíhaniu osobného automobilu od spoločnosti A R A V E R Trenčín. Do kufra ešte rozhodca prihodil váhu 150 kilogramov v kotúčoch, aby to siláci nemali až moc ľahké. To nevadilo Kosťovi Iljinovi, ktorý si druhou víťaznou discplínou zabezpečil svoj druhý triumf na tomto podujatí. Po roku 2011 tak získal druhú trofej, ktorou je práve hostorický meč.

Druhé miesto obsadil jeden z hlavných ašpirantov na titul, štvrtý najsilnejší muž sveta v dvíhaní klady, František Piros. Malé chyby ho stáli víťazstvo, na ktoré sa pokúsi opäť zaútočiť o rok, na jubilejnom 20-tom ročníku. I tak skončil spomedzi desiatich borcov na krásnom druhom mieste a potvrdil tak, že patrí medzi špičku na Slovensku.

Tretie miesto prekvapivo no zaslúžene získal Patryk Przybyla. Tento poliak, ktorý patril medzi najľahších v štartovom poli, svojim vyrovnaným výkonom šokoval všetkých a právom si zabezpečil bronz. Nepopulárne, štvrté miesto, pri svojej Európskej premiére získal Maroš Štefaňák. Pevne veríme, že na blížiacom sa „Pohári Slovanov“ zabojuje a získa jeden z cenných kovov. Predpoklady na to má.

Výsledky: 1.Konstantin Iljin 44b, 2.František Piros 40,5b, 3.Patryk Przybyla 32b, 4.Maroš Štefaňák 28b, 5.Volodymyr Tsifra 23,5b, 6.Ivan Hryhorovský 19,5b, 7.Pierre Motal 18b, 8.Marek Tóth 17b, 9.Ivan Derkač 14,5b, 10.Jiří Žaloudek 10b

Ďakujeme predsedovi TSK Jaroslavovi Baškovi, ktorý opäť napomohol k zvládnutiu tohto podujatia, výstavisku Expo center, p. Hozlárovi a p.Melišovi, ktorí nás prizvali do programu perfektného Beerfestu a každému, ktorí sa akokoľvek podieľali na skvelom 19-tom ročníku podujatia – Meč Matúša Čáka. Vidíme sa o rok pri jeho 20-tom jubileu!

Sledujte nás na Facebooku
Strongmani
 Ľubomír Griglák
 Narodený: 27. 02. 1989
 Viktória Balódi
 Narodená: 14. 02. 2000
Členské poplatky na rok 2019!
Pripomíname o povinnosti každého pretekára uhradiť členský poplatok 10,-€ na prvej súťaži alebo zaslať na č.ú.SK2675000000004004470366. Ako poznámku uviesť meno pretekára. Ďakujeme. SASIM
(pridané 20. 01. 2019) | Archív noviniek
Strongmani
 Ľubomír Griglák
 Narodený: 27. 02. 1989
Členské poplatky na rok 2019!
Pripomíname o povinnosti každého pretekára uhradiť členský poplatok 10,-€ na prvej súťaži alebo zaslať na č.ú.SK2675000000004004470366. Ako poznámku uviesť meno pretekára. Ďakujeme. SASIM
(pridané 20. 01. 2019) | Archív noviniek
Partneri