Do tretice najsilnejším Slovákom Piros!
26.
Júl

Záver majstrovských podujatí v tomto roku patril národnému šampionátu silných mužov. Ten sa v predposlednú júlovú sobotu organizoval v Galante, kde Marek Tóth spoločne so Slovenskou asociáciou silných mužov pripravil v skutku ťažké preteky. 

Úvod patril najskôr otvoreniu preteku prezidentom SASIM, Milanom Gabrhelom a následne poďakovaniu sa súťažným rokom a odchodom do športového dôchodku práve Marekom Tóthom. Ten sa hlavne kvôli zraneniam, ktoré počas rokov utrpel, rozhodol ďalej nepretekať. Celý výkonný výbor SASIM mu naozaj moc ďakuje za skvelú reprezentáciu Slovenska nielen na domácich ale hlavne na medzinárodných pretekoch!

Na štart sa postavilo jedenásť silákov, ktorých potrápilo päť testov sily, na ktorých regulérnosť dohliadal medzinárodný rozhodca, Pavol Guga. Do Galanty prišiel nováčik René Černý či tradičný pretekár váhových kategórii do 90 alebo do 105 kilogramov, Martin Lovíšek. Obaja sa ťažkých váh nezľakli a pomerali sa s "ťažkotonážnikmi".

Po zranení sa vrátil Peter Supák, Milan Šuľan alebo Denis Hanák, kvarteto doplnil takmer domáci Arnold Ferencz, Márius Babkovič, Zsolt Zlatner, posledný víťaz meča Matúša Čáka, Maroš Štefaňák, obhajca titulu František Piros alebo veterán silných mužov na Slovensku, Ivan Hryhorovský.

Na začiatku preteku mali za úlohu siláci zodvihnúť v časovom limite jednej minúty najskôr 135 kilovú kladu, následne 135 kilovú osku a 150 kilovú kladu. Tlakový fenomén Piros ako jediný zvládol všetky tri méty, Štefaňák ako jediný zvládol dve prekážky a trio Šuľan, Zlatner a Babkovič zodvihli úvodnú kladu.

V druhom teste, ktoré bolo zdvíhanie gulí (140kg, 142kg, 165kg a 195kg), zaváhal Piros, ktorý zodvihol iba dve gule. Výbornú techniku predviedol Zlatner, ktorý si tak pripísal plný počet bodov pred Šuľanom a Štefaňákom.

Prenášanie yoku alebo jarma na chrbte s váhou 430 kíl riadne preverilo našich borcov. V tropických teplotách zvládol dvadsať metrovú trasu iba Piros a Štefaňák. Tretí bol naozaj výborne pripravený Zlatner.

Toto trio si podelilo medailové umiestnenie aj v predposlednom dvíhaní osobného auta. To vyhral Piros pred duom Štefaňák – Zlatner. Pred záverečným ťahaním kamiónu tak nebolo o víťazovi vôbec rozhodnuté.

Najrýchlejšie do cieľa dotiahol ťahač Piros, ktorý tak zavŕšil svoj víťazný hetrik prvenstiev na majstrovstvách Slovenska silných mužov. Stal sa tak do tretice „Najsilnejším Slovákom“ a po šiestom titule majstra republiky v dvíhaní klady si pripísal tretí titul národného šampióna aj medzi silnými mužmi bez rozdielu váhy.

Druhý skončil vyrovnaným pretekom Zsolt Zlatner. Ten prišiel na podujatie skvele pripravený a nebyť jeho bodovej straty v úvode a závere preteku, mohol výraznejšie atakovať i prvé miesto. Bronz si odnášal Štefaňák. Ten stratil najviac bodov na ťahaní kamiónu a tie mu chýbali v konečnom zúčtovaní. Ak sa tomuto triu budú vyhýbať zranenia, môžeme očakávať do budúcna naozaj skvelé súboje o tento prestížny titul!

Nesmieme zabudnúť ani na Milana Šuľana, ktorý si odniesol z Galanty nepopulárne, štvrté miesto. Takéto dobré umiestnenie vybojoval i napriek tomu, že vynechal prenášanie yoku kvôli poraneniu platničiek!

Výsledky: 1.František Piros 52b, 2.Zsolt Zlatner 44,5b, 3.Maroš Štefaňák 43,5b, 4.Milan Šuľan 28b, 5.Ivan Hryhorovský 23b, 6.Márius Babkovič 15b, 7.Peter Supák 14,5b, 8.Denis Hanák 11,5b, 9.Arnold Ferencz 11b, 10.René Černý 4b, 11.Martin Lovíšek 4b

Ďakujeme všetkým silákom, ktorí prišli do Galanty a zúčastnili sa majstrovstiev Slovenska silákov! Veľká vďaka patrí Marekovi Tóthovi a jeho tímu a každému, kto akokoľvek pomohol ku zdarnému priebehu celej akcie! Najbližšie sa vidíme už v sobotu, 31. júla v Topoľčanoch! Veľa sily priatelia!

_____________________________

POTVRDENÉ TERMÍNY PRE ROK 2021:

Už v priebehu najbližších dní sa dozviete opäť nové potvrdené preteky, ktoré počas leta pripraví Slovenská asociácia silných mužov. Zatiaľ tie potvrdené sú nasledovné:

Úplnou novinkou je súťaž pre absolútnych nováčikov v silových športoch! Každý kto ešte nepretekal na súťaži organizovanej Slovenskou asociáciou silných mužov sa môže prihlásiť na preteky STRONGMAN BEGINNER, ktorá bude už 31. júla v Topoľčanoch!

Strongman beginner - 31. 07. 2021 - Topoľčany - Letné kino Margarétka

Disciplíny: 1.Loglift 85kg, 2.Axle deadlift na max /trhačky povolené, dres nie/, 3.Ohrada 250kg + kačací beh 150kg /obe na 20m/, 4.Vykladanie gulí 60kg,80kg a 100kg, 5.Dvíhanie 60kg jednoručky

Štartovný poplatok bude 20,-€ /v cene štartovného tričko, medaila, diplom, občerstvenie/. 

Počet pretekárov je obmedzený na 20 a štartová listina je už naplnená. Viac informácii o priebehu preteku bude čoskoro! 

_

 

Slovenský pohár silných mužov - 08. august 2021 - PRIEVIDZA - 1. kolo strongman ligy bude v Prievidzi, viac info čoskoro!

_

New Castle cup U80/U90/U105 - 21. august - NOVÉ ZÁMKY

_

Tatranský silák & Tatranský silák amatér - 2. kolo Slovenského pohára silných mužov - 28. august - POPRAD! Pretek pod taktovkou Petra Rekeneia a s podporou SASIM-u, na ktorom uvidíme opäť aj Slovenský pohár silných mužov!

_

Pohárová súťaž U105- 29. august - KEŽMAROK

_

Pohár Slovanov - 04. 09. 2021 - MALADINOVO

_

Majstrovstvá Slovenska v ťahaní kamióna - 11. september - KUCHYŇA

 

Sledujte náš webe, facebook alebo instagram! Želáme Vám veľa pozitívnych myšlienok a pevných nervov v týchto nezmyselných časoch! Spolu sme SLOVAKSTRONGMAN!

Sledujte nás na Facebooku
Strongmani
 Denis Hanák
 Narodený: 15. 04. 1991
 Viktória Balódi
 Narodená: 14. 02. 2000
ČLENSKÝ POPLATOK 2021!
Pripomíname o povinnosti každého pretekára uhradiť členský poplatok 10,-€ na prvej súťaži alebo zaslať na č.ú. SK2675000000004004470366 Ako poznámku uviesť meno pretekára. Ďakujeme. SASIM
(pridané 07. 06. 2021) | Archív noviniek
Strongmani
 Denis Hanák
 Narodený: 15. 04. 1991
ČLENSKÝ POPLATOK 2021!
Pripomíname o povinnosti každého pretekára uhradiť členský poplatok 10,-€ na prvej súťaži alebo zaslať na č.ú. SK2675000000004004470366 Ako poznámku uviesť meno pretekára. Ďakujeme. SASIM
(pridané 07. 06. 2021) | Archív noviniek
Partneri