Allnutrition cup po troch kolách!
06.
Jún

Máme už za sebou tri kolá Slovenského pohára – Allnutrition cup-u. Úvod patril Prešovu, druhé kolo prebehlo v Kajali a tretia zastávka bola vo Varíne. Na budúci týždeň nás čaká štvrté kolo z tejto série. Ako sú zatiaľ na tom zúčastnení pretekári?

/Partnerom tohtoročného SP je firma ALLNUTRITION/

Dve víťazstvá a jedno druhé miesto. Vizitka Maroša Štefaňáka, ktorý vyniká v silových ale i v atletických disciplínach. Vyzerá to tak, že tento chlapec nemá výraznejšiu slabinu, uvidíme, či sa mu vyhnú zranenia a bude bojovať o prvenstvo do posledného kola. Zatiaľ pozbieral 35 bodov a vedie bodovanie.

1.Maroš Štefaňák 35b

/Maroš Štefaňák - vľavo - líder bodovania SP2017/

Tomáš Piros, brat profíka a aktuálneho majstra SR v dvíhaní klady či vicemajstra SR v silných mužoch pre rok 2017. Prvé kolo mu moc nevyšlo a pripísal si osem bodov, následne zviťazil „doma“ v Kajali a druhé miesto vybojoval vo Varíne. Možno neoslňuje v silových disciplínach ako je mrtvý ťah, jeho bojovnosť kompenzuje tento nedostatok. Získal zatiaľ 31 bodov a bude naozaj zaujímavé sledovať, ako obstojí v ostatných kolách.

2.Tomáš Piros 31b

V tomto roku prebehli premiérovo aj MSR do 105kg. Majstrom sa stal Pali Horňák, ktorý je v bodovaní na štvrtom mieste. Druhý na majstrovstvách ale skončil Peťo Supák, ktorý patrí k tradičným účastníkom tohto pohára. Zdá sa, že Petrove skúsenosti z minulých rokov mu nesmierne pomáhajú a doposiaľ získal 21 bodov. Rovnaký počet má aj Peter Očovay, ktorý v minulom roku patril medzi nováčikov. Výborne sa pripravil na sezónu a jeho krivka výkonnosti by mala ísť smerom hore počas ostatných pretekov.

3. Peter Supák & Peter Očovay obaja 21b

4. Pavol Horňák 20b

Na majstrovstvách Slovenska silných mužov v Púchove prekvapil a držal krok s profesionálmi. Nebyť záverečnej disciplíny a to ťahanie kamióna bez lezečiek, mohol vybojovať skvelé umiestnenie. To si vynahradil v Slovenskom pohári, kde zatiaľ získal tretie a štvrté miesto z dvoch absolvovaných pretekov. Škoda, že sa neukázal aj v Prešove, jeho bodový zisk by bol omnoho vyšší. Jožka Vrtal patrí medzi objav tohtoročnej sezóny.

5.Jožka Vrtal 19b

V Poprade sa vďaka Petrovi Rekeneiovi silákom darí. Práve odtiaľ a z okolia Popradu je aktuálne najviac pretekárov zo SP. Druhé miesto v Prešove bolo prekvapením, no zúročil tak skvelú zimnú prípravu. Denis Hanák ale na ostatných dvoch kolách zaváhal a pozbieral zhodne len po tri body. I tak dokázal získať 17 bodov, čo mu stačí zatiaľ na šiestu priečku. Veríme, že ešte ukáže svoj potenciál.

6. Denis Hanák 17b

Taktiež dlhoročný účastník SP, Martin Dulai, opäť preteká. Sužujú ho zranenia, no zatiaľ dokázal získať tretie miesto na jednom kole, ktorého sa zúčastnil. Dúfame, že sa zdravotne dá do poriadku a potrápi chlapcov v ostatných zastávkach. Určite má čo ponúknuť divákom. Za ním končí trio borcov. Navrátilec medzi silákmi, Gabriel Tóth, sa zúčastnil dvoch kôl, ako aj Michal Dzivjak. Obaja majú zhodne po 9 bodov. Jedno kolo ale s rovnakým bodovým ziskom absolvoval nováčik Norbert Nagy. Ten trénuje u Andrása Márka a je v ňom obrovský potenciál! Snáď sme ho nevideli naposledy.

7. Gabo Tóth, Michal Dzivjak, Norbert Nagy zhodne 9b

8. Dávid Tóth 8b

9. Zsolt Zlatner 6b

10. Mário Fuska, Tomáš Mašlonka zhodne po 5b

11.Radovan Kollár 4b

12.Peter Kováč a Tomáš Jurkovič po 2b

Allnutrition cup sa prehupne do svojej polovice. Čaká nás Banská Bystrica, ktorá bude obohatená aj o zahraničných pretekárov. Doposiaľ sa v pohári stretlo osemnásť borcov, čo je slušné číslo. Tešíme sa na Vás už 17. júna v Banskej Bystrici!

Sledujte nás na Facebooku
Strongmani
 Zsolt Zlatner
 Narodený: 12. 12. 1987
 Viktória Balódi
 Narodená: 13. 02. 2000
Členské poplatky na rok 2019!
Pripomíname o povinnosti každého pretekára uhradiť členský poplatok 10,-€ na prvej súťaži alebo zaslať na č.ú.SK2675000000004004470366. Ako poznámku uviesť meno pretekára. Ďakujeme. SASIM
(pridané 20. 01. 2019) | Archív noviniek
Strongmani
 Zsolt Zlatner
 Narodený: 12. 12. 1987
Členské poplatky na rok 2019!
Pripomíname o povinnosti každého pretekára uhradiť členský poplatok 10,-€ na prvej súťaži alebo zaslať na č.ú.SK2675000000004004470366. Ako poznámku uviesť meno pretekára. Ďakujeme. SASIM
(pridané 20. 01. 2019) | Archív noviniek
Partneri