Aktuálny majster SRU105 je Lukáš Ferjanc!
13.
Jún

FOTO: J.Škvarka

Dočkali sme sa! Ako inak sa dá začať PRVÝ tohtoročný report z podujatia silných mužov. Od poslednej súťaže (Meč Matúša Čáka – 18.9.2020) ubehlo veľa času a po uvoľnení opatrení sme tak v meste Trenčianske Teplice mohli uskutočniiť úvodný majstrovský šampionát!

Po minuloročnom úspechu sa na Kúpeľné námestie opäť vrátila stredná váhová kategória a o titul prišli do kúpeľného mesta zabojovať najlepší „105kári“ z celého Slovenska. Na štart sa postavilo celkovo 11 silákov a nič nebránilo otvoreniu preteku pani primátorke, Zuzane Frajková Ďurmekovej, ktorá už tretí rok podporuje toto silácke zápolenie, za čo jej patrí obrovská vďaka! Podujatím sprevádzal prezident SASIM, Milan Gabrhel, ktorému sekundoval Róbert Kreana. Na regulérnosť preteku dohliadal medzinárodný rozhodca, Pavol Guga.

Začiatok patril tradične tlakovej disciplíne a tou bolo dvíhanie 125 kilovej nápravy. Až pätica borcov nezvládla ani jedno platné opakovanie. Plný bodový zisk si pripísal tlakový špecialista a vľaňajší víťaz, Patrik Zelezka /7x/, za ním bol Ferjanc /6x/ a tretí v úvode nováčik, Hrbček /4x/.

Nasledovala prvá kombinácia a to najskôr kačací beh so závažím o váhe 180kg a následne ťahanie saní s daným náčiním. Tu zaznamenal obrovskú bodovú stratu Zelezka, ktorý skončil posledný a ak pomýšľal na obhajobu titulu, musel poriadne zabrať v nasledujúcich disciplínach. Prvenstvo si skvelým časom pripísal Mašlonka pred Ferjancom a ďaľším „zelenáčom“ v poli, Horniakom.

Okrem spomenutej dvojice – Miroslav Horniak a Branislav Hrbček, zažil na podujatí premiéru aj Samuel Hodinár /zverenec Ferka Ocziho/ alebo Csaba Kontás, ktorý si zapretekal aj so svojim trénerom Tomášom Horváthom. Narastajúci záujem o danú kategóriu nás nesmierne teší a pevne veríme, že sa s chalanmi budeme stretávať na pretekoch častejšie!

Mrtvý ťah s osobným automobilom patrí pre divákov k veľmi atraktívnym disciplínam. Vďaka spoločnosti AUTO-CENTRUM Dubnica nad Váhom si fanúšikovia mohli užiť dvíhanie auta i v Trenčianskych Tepliciach. Päť platných pokusov a prvenstvo si delilo duo Mašlonka – Pecho. Silák Mašlonka by určite zvládol viac zdvihov, zastavili ho ale silné kŕče.

Predposledným testom bola opäť kombinácia a to nosenie páru 120-kilových kufrov a následne prenesenie späť 100 kilový oceľový kalich. Najrýchlejším bol Ferjanc pred Pechom a Hrbčekom. O držiteľovi titulu pre rok 2021 mala rozhodnúť posledná disciplína!

Záver skvelého preteku prekazila dažďová prehánka, ktorá sťažila dvíhanie 100 kilovej gule na rameno. Každý mal na výber 150 alebo 100 kilovú betónovú guľu. Iba kúsok k platnému pokusu so 150 kilovou variantou chýbal Ferjancovi. Napriek tomu si deleným druhým miestom v záverečnom teste vybojoval svoj prvý titul majstra Slovenska v kategórii do 105 kilogramov. Predviedol vyrovnaný výkon, v žiadnej z disciplín nestratil veľa bodov, jednu vyhral v dvoch bol druhý a v jednej tretí. To mu stačilo na najvyšší bodový zisk a zlato.

Prvenstvo v závere a druhé resp. tretie miesto si delil Hrbček a Filip Pecho. O ich celkovom poradí rozhodla až váha pretekára, čiže ľahší Braňo Hrbček získal v Tepliciach striebro a Pecho bronz. Všetcia traja medailisti tak pochádzali z regiónu Lúčok! To je v skutku nevídané! Zúročili tak tvrdú zimnú prípravu! Gratulujeme!

Obhajca titulu, Patrik Zelezka,  skončil po zaváhaní na kačacom behu ale i mŕtvom ťahu, na štvrtom mieste. Výsledok to rozhodne v danej konkurencii nieje zlý ale Patrik sa o rok vráti určite oveľa silnejší! Piate miesto získal Tomáš Mašlonka, ktorý mal našliapnuté na celkové prvenstvo. Pri prenášaní kalichu si nešťastne zranil biceps a v preteku už nepokračoval. Želáme skoré uzdravenie!

Šiesty skončil Miro Horniak, ktorého pripravuje bývalý strongman Róbert Kreana. Siedme a ôsme miesto si delil Csaba Kontás a Tomáš Horváth z klubu Strongman Komárno. Deviaty skončil Rado Kollár, ktorému pretek absolútne nevyšiel podľa predstáv. Desiaty skončil Jakub Vedej, ktorý patril v štartovom poli medzi najľahších a jedenáste miesto si pripísal Samuel Hodinár. Všetkým silákom gratulujeme a ďakujeme za skvelé výkony! Na preteku bola parádna atmosféra a pevne veríme, že toho roku sa ešte stretneme na viacerých pretekoch! Najbližšie sa vidíme už 19. júna v Piešťanoch. Tam nás čakajú majstrovstvá Slovenska v dvíhaní klady! Príďte sa pozrieť!

Výsledky: 1.Lukáš Ferjanc 48b – majster SR, 2.Branislav Hrbček 43b, 3.Filip Pecho 43b, 4.Patrik Zelezka 33,5b, 5.Tomáš Mašlonka 32,5b, 6.Miroslav Horniak 27b, 7.Csaba Kontás 23,5b, 8.Tomáš Horváth 20b, 9.Rado Kollár 19,5b, 10.Jakub Vedej 11,5b, 11.Samuel Hodinár 6b

Poďakovanie samozrejme patrí hlavne pani primátorke, Zuzane Frajkovej Ďurmekovej a partnerom preteku -  oblastnej organizácii cestovného ruchu Trenčianske Teplice, AUTO CENTRU Dubnica Nad Váhom, Fitness Gabrhel, Hair and Barber RAZOR studio, Kúpele Trenčianske Teplice. Ďakujeme!

___________________________________

POTVRDENÉ TERMÍNY PRE ROK 2021:

 

Majstrovstvá Slovenska v dvíhaní klady - 19. júna - Piešťany. Národný šampionát v klade sa vlani vydaril a toho roku pripravujeme i spestrenie akcie o národný rekord v dvíhani jednoručky! Súťažné kategórie budú U80 - U90 - U105 a OPEN. Prihlášky očakávame na sekretar@slovakstrongman.sk. Predmet správy KLADA21 a do emailu napíšte meno, priezvisko, kategóriu v ktorej budete pretekať a telefón. Ďakujeme!

Majstrovstvá Slovenska silných mužov - 24. júl - Galanta. Disciplíny sú dvíhanie klád 13kg/150kg/170kg, dvíhanie betónových gulí 130kg/145kg/160kg/175kg, superyoke 430kg na 20m, mrtvý ťah s osobným automobilom a ťahanie kamiónu! Pevne veríme, že sa zúčastní čo najviac silákiov na tejto veľkolepej akcii! Podujatie pripravuje Slovenská asociácia silných mužov v spolupráci s Marekom Tóthom, ktorý každoročne pripraví skvelé podujatia!

Tatranský silák & Tatranský silák amatér - 28. august - Poprad! Pretek pod taktovkou Petra Rekeneia a s podporou SASIM-u, na ktorom uvidíme opäť aj Slovenský pohár silných mužov!

Sme radi, že sa veci začínajú hýbať správnym smerom, nevieme sa už dočkať prvých pretekov, skvelých výkonov a atmosféry siláckych zápolení! O majstrovstvách SR do 80 a do 90 kilogramov Vás budeme včas informovať! Sledujte náš webe, facebook alebo instagram! Želáme Vám veľa pozitívnych myšlienok a pevných nervov v týchto nezmyselných časoch! Spolu sme SLOVAKSTRONGMAN!

Sledujte nás na Facebooku
Strongmani
 Denis Hanák
 Narodený: 15. 04. 1991
 Viktória Balódi
 Narodená: 14. 02. 2000
ČLENSKÝ POPLATOK 2021!
Pripomíname o povinnosti každého pretekára uhradiť členský poplatok 10,-€ na prvej súťaži alebo zaslať na č.ú. SK2675000000004004470366 Ako poznámku uviesť meno pretekára. Ďakujeme. SASIM
(pridané 07. 06. 2021) | Archív noviniek
Strongmani
 Denis Hanák
 Narodený: 15. 04. 1991
ČLENSKÝ POPLATOK 2021!
Pripomíname o povinnosti každého pretekára uhradiť členský poplatok 10,-€ na prvej súťaži alebo zaslať na č.ú. SK2675000000004004470366 Ako poznámku uviesť meno pretekára. Ďakujeme. SASIM
(pridané 07. 06. 2021) | Archív noviniek
Partneri