Aktuálne SASIM info.
29.
September

Milí fanúšikovia silových športov a športu silných mužov na Slovensku! Chceme sa Vám veľmi poďakovať za Vašu priazeň v tomto roku. V roku, kedy COVID-19 nepraje ako siláckym aktivitám, tak ani iným športovým podujatiam na celom Slovensku či vo svete.

Boli sme nútení okresať kalendár na hlavné podujatia ako boli majstrovstvá Slovenska silných mužov. Tu obhájil svoje prvenstvo František Piros a v Sládkovičove sa radoval z druhého titulu "Najsilnejší Slovák". Skvele pripravený pretek zorganizoval vicemajster SR silných mužov, Marek Tóth v spolupráci práve so Slovenskou asociáciou silných mužov.

Nasledovali majstrovstvá Slovenska silných mužov do 90 kilogramov. V Piešťanoch sa predstavilo sedem strongmanov a zlato si odniesol Jakub Vedej. Svoje silácke zručnosti nadobudol v tréningovom centre v Komárne, ktoré tam skvele vedie Tomáš Horváth. O tom sa presvedčil aj generálny sekretár a viceprezident SASIM, ktorý osobne navštívil a zatrénoval Strongman Komárno. Pevne veríme, že v budúcom roku prinesie spolupráca s týmto klubom aj silácke preteky!

V strednej váhe získal zlato Patrik Zelezka, ktorý tak zúročil svoje neuveriteľne ťažké silácke tréningy. Pre Patrika išlo o vôbec prvé zlato v tejto kategórii na Slovensku. Súťaž sa organizovala v Trenčianskych Tepliciach, kde skvele zázemie pripravila primátorka mesta, Zuzana Frajková Ďurmeková. Napriek nepriazni počasia sa na štart postavilo päť silákov. Skvelý progres zaznamenal i vicemajster SR, Lukáš Ferjanc. 

Posledné majstrovstvá, ktoré sme pripravili, boli v dvíhaní klady. Termín sa z marcového zmenil na augustový a taktiež sa kvôli vírusovým okolnostiam zmenilo aj miesto. Nakoniec sme videli skvelé výkony v Trenčíne. Tituly si odniesli Martin Lovíšek (U90), Patrik Zelezka (U105) a František Piros (OPEN). Ďakujeme všetkým silákom, ktorí si našli cestu na naše preteky!

Zo Slovenského pohára sa podarilo pripraviť (zatiaľ) iba jedno z kôl. To zorganizoval Peter Rekenei v rámci jubilejného, desiateho ročníka Tatranského siláka. Víťazom sa stal Laco Valkár, zverenec Františka Ocziho. Dúfame, že v najsledujúcom roku sa Laci zúčastní na viacerých pretekoch SASIM-u ako i na niektorých MSR! Samozrejme, vďaka patrí aj Peťovi Rekeneiovi, ktorý skvele pripravil pretek pre začínajúcich silákov!

Z profi pretekov sme videli súboj tímov v MALADINOVE. Európsky titul si opäť pripísal František Piros a Jana Vašková. Tento krásny nový komplex hostil silácke preteky prvýkrát a nie naposledy! Z tradičných pretekov sa zatiaľ podarilo pripraviť Meč Matúša Čáka a túto rytiersku trofej si vybojoval Maroš Štefaňák!

V našich plánoch sú určite ešte preteky ako pre 90-károv tak aj pre 105-károv a aj dve kolá Slovenského pohára. Taktiež by sme veľmi radi pripravili aj Pohár Slovanov a aj ŠPORTFESTIVAL. Bohužiaľ, na základe najnovších opatrení platí zákaz organizovania hromadných podujatí. Buďme teda trpezlivý, ako sme všetcia počas celého roka. O všetkom podstatnom Vás budeme včas informovať a pevne veríme, že sa ešte na nejakom siláckom zápolení stretneme!

Sledujte nás na Facebooku
Strongmani
 Denis Hanák
 Narodený: 15. 04. 1991
 Viktória Balódi
 Narodená: 13. 02. 2000
Členský poplatok pre rok 2020!
Pripomíname o povinnosti každého pretekára uhradiť členský poplatok 10,-€ na prvej súťaži alebo zaslať na č.ú. SK2675000000004004470366 Ako poznámku uviesť meno pretekára. Ďakujeme. SASIM
(pridané 13. 01. 2020) | Archív noviniek
Strongmani
 Denis Hanák
 Narodený: 15. 04. 1991
Členský poplatok pre rok 2020!
Pripomíname o povinnosti každého pretekára uhradiť členský poplatok 10,-€ na prvej súťaži alebo zaslať na č.ú. SK2675000000004004470366 Ako poznámku uviesť meno pretekára. Ďakujeme. SASIM
(pridané 13. 01. 2020) | Archív noviniek
Partneri